Reklama

Stanisław Mikulski i Edyta Wojtczak: O tym romansie plotkowano latami!

W drugiej połowie lat 60. ubiegłego wieku, a więc w okresie, gdy Telewizja Polska po raz pierwszy emitowała „Stawkę większą niż życie”, wcielający się w Klossa Stanisław Mikulski był najpopularniejszym aktorem w naszym kraju. Na spotkania z nim – organizowane w domach kultury – przychodziły tłumy... Jego tzw. wieczory autorskie najczęściej prowadziła Edyta Wojtczak. Wielu fanów Klossa było przekonanych, że spikerka jest jego żoną!

Pół wieku temu Stanisław Mikulski był idolem, w którym kochały się wszystkie Polki i którego podziwiali wszyscy Polacy. Gdy przychodziła godzina emisji premierowych odcinków "Stawki większej niż życie", wymierały ulice, a przed telewizorami gromadziły się całe rodziny... Nie było w naszym kraju nikogo, kto nie wiedziałby, kim jest Kloss.

Stanisław Mikulski porywał tłumy

Aktor, który był niezwykle skromnym człowiekiem, twierdził, że to właśnie Hans Kloss - a nie on - był bożyszczem tłumów.

Wtedy, gdy Mikulski cieszył się statusem najbardziej uwielbianego polskiego aktora, wielką gwiazdą telewizji była urocza Edyta Wojtczak. Nic dziwnego, że ktoś z TVP wpadł na pomysł, by zrobić z nich... parę estradową. Spikerka miała towarzyszyć odtwórcy roli Klossa podczas jego tournée po kraju i zapowiadać jego występy na bardzo wtedy popularnych koncertach zwanych "Wieczorami autorskimi z gwiazdą". Edyta i Stanisław bardzo się lubili, a że wspólna praca była dla nich przyjemnością, w pewnym momencie stali się nierozłączni. Wszędzie, gdzie pojawiał się on, pojawiała się również ona.

O ich romansie krążyły plotki

Reklama

W tamtych czasach nie było jeszcze mediów plotkarskich, więc o życiu prywatnym gwiazd jedynie... szeptano. O tym jednak, że Edyta Wojtczak i Stanisław Mikulski mają romans, mówili niemal wszyscy. Niewielu ich fanów wiedziało, że - choć prywatnie bardzo się lubili - pozostawali jedynie kolegami z pracy. Oboje byli przecież szczęśliwi u boku swych "drugich połówek": Edyta Wojtczak w 1966 roku wyszła za mąż za Jana Szymańskiego, Stanisław Mikulski był po ślubie z kostiumografką Jadwigą Rutkiewicz, którą zresztą poznał na planie "Stawki większej niż życie".

Tymczasem pewnego dnia gruchnęła wieść, że najpopularniejsza para telewizyjna stanęła na ślubnym kobiercu. Wiadomość, że Edyta i Stanisław pobrali się, lotem błyskawicy obiegła całą Polskę.

Okazało się, że to pokłosie żartu, jaki zrobił spikerce i aktorowi ich wspólny znajomy - reżyser dźwięku Bogdan Kryspin. Mężczyzna, jadący z nimi na jeden z koncertów pociągiem, zauważył, że w przedziale obok siedzi kilku posłów na Sejm. Poszedł do nich, przedstawił się i zaprosił na wesele Edyty Wojtczak i Stanisława Mikulskiego, twierdząc, że para została właśnie połączona węzłem małżeńskim i jedzie w podróż poślubną...

Informacja o ożenku Klossa powędrowała w świat! Edyta i Stanisław śmiali się z plotek o swym rzekomym ślubie, ale ani jej nie dementowali, ani nie potwierdzali.

Ukochana spikerka Polaków i uwielbiany aktor funkcjonowali jako para przez wiele lat. Edyta Wojtczak zawsze z ogromnym sentymentem mówi o zmarłym w listopadzie 2014 roku Stanisławie Mikulskim.

Czy rzeczywiście była to tylko przyjaźń?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy