Prace nad kontynuacją trwają. To największa produkcja kręcona w Irlandii!

Kolejny sezon "Wednesday" jest w trakcie realizacji. Przebojowy serial Netflixa stał się hitem 2023 roku. Pierwsza odsłona, kręcona w Rumunii, zgromadziła przed ekranami ponad 250 milionów wyświetleń i zdobyła cztery nagrody Emmy. Na miejsce pracy nad drugim sezonem wybrano Irlandię i jak się okazuje – jest to największa produkcja, jaka kiedykolwiek była tam tworzona.

"Wednesday" to największa produkcja realizowana w Irlandii!

Nie do końca wiadomo, jak duży budżet został przeznaczony na stworzenie drugiego sezonu "Wednesday". Warto jednak mieć na uwadze, że w Irlandii powstał wcześniej film "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", który kosztował około 447 milionów dolarów. Kontynuacja serialu Netfliksa musiała zatem przebić tę ogromną kwotę. 

Jak podaje Variety, aby uczcić tę wiadomość, premier Irlandii, Taoiseach Simon Harris, odwiedził plan zdjęciowy. Spotykał się tam z reżyserem serialu (Timem Burtonem), showrunnerami oraz kilkoma irlandzkimi twórcami pomagającymi w pracach nad produkcją. 

Reklama

"Cieszę się, że Irlandia jest nadal wybierana jako miejsce kręcenia seriali i filmów, które wspierają naszą gospodarkę, tworzą miejsca pracy, prezentują nasze kreatywne talenty i promują nasz kraj na arenie międzynarodowej" - mówił Harris w oświadczeniu. 

"Irlandia od dawna jest domem dla produkcji MGM Television, od oryginalnych ‘Wikingów’ w 2012 roku, przez ‘Wikingów: Valhalla’, a teraz ‘Wednesday’. [...] Znaleźliśmy w Irlandii zasoby na najwyższym poziomie i niesamowicie wykwalifikowaną grupę profesjonalistów i praktykantów, którzy pomagają ożywić nasze produkcje" - dodała Lindsay Sloane, szefowa MGM Television.

"Wednesday": 2. sezon produkcji Netfliksa w drodze!

"Wednesday" nawiązuje do kultowej serii, opowiadającej o ekscentrycznej i mrocznej rodzinie Addamsów. 

W produkcji Netflixa widzowie mogą śledzić losy tytułowej Wednesday Addams (Jenna Ortega), która rozpoczyna edukację w osobliwej Akademii Nevermore. Bohaterka odkrywa nowe miejsce i mroczne, nadnaturalne tajemnice, które ono w sobie skrywa. 

O początku prac nad kolejnym sezonem dowiedzieliśmy się w maju. Podano wtedy również informację o nowych aktorach dołączających do serialu: Steve Buscemi, Billie Piper, Evie Templeton, Owen Painter, Noah Taylor czy Christopher Lloyd, który wcielił się w wujka Festera w serii filmów "Rodziny Addamsów".

Zobacz też: Nowy sezon "Wednesday" wart czekania? Aktorka tłumaczy

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Rodzina Addamsów | Wednesday | Christopher Lloyd
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy