O tych serialach mogliście nigdy nie słyszeć! Niedocenione tytuły, które warto zobaczyć

Coraz częściej zdarza się tak, że w nadmiarze treści oferowanych przez platformy streamingowe giną tytuły, które zdecydowanie zasługują na większą uwagę publiczności. Dziś przypominamy o tych skromnych i niedocenionych serialach, którym warto dać szansę.

"Midnight Diner: Tokyo Stories"

"Midnight Diner: Tokyo Stories" to japoński serial, skupiający się na małej restauracji w Shinjuku, która otwiera się codziennie o północy. Prowadzi ją tajemniczy szef kuchni, który ciepło wita swoich stałych klientów ich ulubionymi potrawami. Goście podczas spożywania posiłku opowiadają między sobą o osobistych zmaganiach życiowych. Pobudzające zmysły i elegancko podane jedzenie staje się poniekąd środkiem komunikacji. Mistrz kuchni, podobnie jak widzowie, jest milczącym słuchaczem. Dopiero pod koniec historii zdarza mu się wtrącić kilka mądrych, podsumowujących sytuację słów.

Reklama

Seans jest jak magiczna oda do melancholijnego i medytacyjnego życia nocnego, które kontrastuje ze zgiełkiem Tokio za dnia. Jadłodajnia przyciąga klientów, którzy są w większości ignorowanymi członkami społeczeństwa. W zaciszu restauracji otrzymują możliwość zmierzenia się ze swoimi problemami.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

"Grace i Grace"

"Grace i Grace" to kolejna perełka Netflixa. Historia opowiada o Grace Marks (Sarah Gadon), mieszkającej w Górnej Kanadzie młodej ubogiej służącej o irlandzkich korzeniach. W 1843 roku oskarżono ją i stajennego Jamesa McDermotta (Kerr Logan) o o udział w tragicznych wydarzeniach, które doprowadziły do śmierci ich chlebodawcy i gospodyni. Grace została skazana na dożywocie. Ze względu na rzekomy udział kobiety w sensacyjnym wydarzeniu uznana została za jedną z najbardziej tajemniczych i fascynujących osób w Kanadzie lat 40. XIX wieku.

Scenariusz do serialu napisała Sarah Polley ("Looking for Alaska", "Take this Waltz", "Away from Her"), która jest też producentką. 

"Pępek świata"

"Pępek świata" to amerykański sitcom obracający się wokół rodziny robotniczej. Klasyczny portret prostej, a mimo to szczęśliwej familii sprawia, że serial ogląda się z niezwykłą przyjemnością. Bohaterowie mierzą się z codziennymi trudnościami, które obejmują problemy finansowe i kwestie związane z rodzicielstwem. 

Małżeństwo Heck ma trójkę dzieci. Najbardziej wyróżnia się jednak optymistyczna i entuzjastyczna postać córki — Sue. Nastolatka jest ignorowana praktycznie wszędzie, nawet wśród swoich bliskich, jednak zawsze zachowuje pozytywne nastawienie. Choć jest to produkcja komediowa, przedstawione historie mają ciepłe przesłanie i dają nadzieję na lepsze jutro. 

"Rozmowy z przyjaciółmi"

"Rozmowy z przyjaciółmi" to adaptacja bestsellerowej, debiutanckiej powieści Sally Rooney. Serial jest rozgrywającą się w Dublinie inteligentną opowieścią o dwóch studentkach college'u, Frances i jej najlepszej przyjaciółce Bobbi. Kobiety nawiązują dość dziwną i nieoczekiwaną relację z małżeństwem, Melissą i Nickiem. 

W serialu "Rozmowy z przyjaciółmi" w rolach głównych występują: debiutująca Alison Oliver jako Frances, Sasha Lane ("American Honey", "Złe wychowanie Cameron Post") jako Bobbi, Joe Alwyn ("Faworyta", "Najdłuższy marsz Billy’ego Lynna") jako Nick oraz Jemima Kirke ("Dziewczyny", "Sex Education") jako Melissa.

"Tacy właśnie jesteśmy"

"Tacy właśnie jesteśmy" skupia się na dwójce amerykańskich nastolatków, którzy żyją w bazie wojskowej we Włoszech, blisko Wenecji. Akcja toczy się w 2016 roku. W produkcji poruszone zostają takie tematy, jak przyjaźń, pierwsza miłość oraz poszukiwanie własnej tożsamości. Serial wciąga widzów w historię o radości i o trudach bycia nastolatkiem, która mogła się zdarzyć gdziekolwiek na świecie.

Za stworzenie tego tytułu odpowiadają Paolo Giordano oraz Luca Guadagnino ("Tamte dni, tamte noce").

Zobacz też: Gwiazdor sensacyjnego hitu Netfliksa w wyczekiwanym serialu. Wiadomo, kogo zagra

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama