Najlepsze seriale o aniołach, obok których nie przejdziesz obojętnie. Musisz je zobaczyć!

Jednym z ulubionych motywów twórców seriali są anioły, także te upadłe. Na przestrzeni lat pojawiło się kilka produkcji, które zapadają w pamięć. Zebraliśmy najlepsze seriale, obok których nie możesz przejść obojętnie.

Nie da się zaprzeczyć, że anioły są wdzięcznym tematem dla popkultury. Twórcy filmów i seriali często sięgają po ten motyw, szczególnie jeśli mogą przepleść go z historiami o demonach, upadłych aniołach i walce dobra ze złem. Przyjrzyjmy się zatem kilku naprawdę dobrym produkcjom o nadnaturalnych stworzeniach. 

"Lucyfer" (2016)

Lucyfer, Władca Piekieł i upadły anioł, jest znudzony swoją dotychczasową pracą i postanawia przenieść się do Los Angeles, gdzie kupuje ekskluzywny klub nocny. Jednak to dla niego zdecydowanie zbyt mało emocji i gdy tylko poznaje detektyw Decker pracującą w wydziale zabójstw, nie odstępuje jej na krok. Kobieta nie jest zbytnio zadowolona z tego układu, ale z czasem diabeł okazuje się być całkiem przydatny i stają się partnerami w prowadzonych śledztwach.   

Reklama

Co jakiś czas zjawia się brat Lucyfera, anioł Amenadiel, który stara się przekonać go, by powrócił do wykonywania swojego zadania. 

Serial świetnie łączy wątki kryminalne i fantasy, niejednokrotnie odwołując się do wierzeń z różnych zakątków świata i przeplata motywy romansu, zemsty, zbrodni i komedii.  

"Dobry Omen" (2019)

Nadchodzi wojna pomiędzy piekłem a niebem i aby jej zapobiec, trzeba zająć się małym antychrystem — synem szatana, aby zbytnio nie nabroił i wyrósł na w miarę normalnego chłopca. Zadania podejmują się anioł Azirafal i demon Crowley, jednak plan nie miał szans powodzenia od samego początku. Dlaczego? Pomylili dziecko. Teraz muszą odnaleźć antychrysta, zanim odkryje swoje moce i sprowadzi na świat armagedon.  

Serial powstał na podstawie powieści stworzonej przy współpracy Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta.  

"Nie z tego świata" (2005)

"Nie z tego świata" to amerykański serial z gatunku dark fantasy, którego bohaterami są dwaj bracia — łowcy demonów, duchów i innych potworów. W głównych rolach występują Jensen Ackles (Dean Winchester) oraz Jared Padalecki (Sam Winchester). Akcja serialu rozpoczyna się, gdy matka głównych bohaterów ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich ojciec postanawia znaleźć odpowiedź, co właściwie przydarzyło się jego żonie. Okazuje się, że świat jest pełen tajemnic, nic już nie jest takie jak się wydawało, a z niektórymi koszmarami trzeba naprawdę walczyć. 

Produkcja tak bardzo przypadła widzom do gustu, że z planowanych trzech sezonów, serial przedłużono do 15. sezonu i nakręcono 327 odcinków. 

"Cudotwórcy" (2019)

Niebo jako przedsiębiorstwo i aniołowie jako pracownicy korporacji. Dwaj aniołowie starają się przekonać Boga (Steve Buscemi), żeby nie niszczył Ziemi i nie skazywał ludzkości na zagładę. Głównym bohaterem jest anioł niższego szczebla Craig (Daniel Radcliffe), który wraz ze swoim zastępem ma przekonać dwoje chorobliwie nieśmiałych osób do zakochania się w sobie. Zadanie wygląda, jakby było niemożliwe do wykonania. Czy uda się zmienić przyszłość planety? 

"Jutro" (2022)

Koreański serial o aniołach śmierci należących do tajemniczego zespołu zarządzania kryzysowego. Choi Joon Woong ukończył bardzo prestiżową uczelnię i ma bogatych rodziców. Jednak na niewiele się to zdaje, gdy przyszło mu szukać pracy. Pewnej nocy spotyka anioły śmierci, których zadaniem jest ratowanie ludzi, którzy postanowili odebrać sobie życie. Od tej pory główny bohater staje się w połowie duchem i dołącza do nadnaturalnego oddziału specjalnego.  

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Netflix: Seriale | Nie z tego świata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy