Reklama

Małgorzata Wyszyńska: Dziennikarka dwukrotnie zwolniona z TVP. Czym zajmuje się dziś?

Małgorzata Wyszyńska przez lata była jedną z najwszechstronniejszych dziennikarek TVP. Prowadziła główne wydanie „Wiadomości”, można ją było oglądać w programach publicystycznych i lifestyle’owych. Zdarzało się, że delegowano ją również do wielkich imprez na żywo, np. Festiwalu w Opolu. Dobra passa szybko się jednak skończyła i Wyszyńska aż dwukrotnie została zwolniona z TVP. Historia jej kariery zawodowej mogłaby stanowić gotowy scenariusz na serial!

Burzliwa kariera

Małgorzata Wyszyńska swoją przygodę z telewizją zaczynała w 1997 roku od zapowiadania pogody w programach lokalnych poznańskiego oddziału TVP. Szybko jednak dostrzeżono jej potencjał i powierzono ambitniejsze stanowisko. Od 1999 do 2006 roku prowadziła, uwielbiany przez widzów, "Teleexpress".

Popularność zdobyła również dzięki takim programom, jak "Bezpieczna jedynka", "Kawa czy herbata" oraz "Lato z jedynką".

Wyszyńska prowadziła także wiele wydarzeń na żywo. Mogliśmy ją zobaczyć m.in. na Festiwalu w Opolu, czy u boku Piotra Kraśko, na wieczorze wyborczym w 2007 roku. Już wtedy była prowadzącą głównego wydania "Wiadomości".

Reklama

I choć wydawało się, że kariera dziennikarki z każdym rokiem rozkwita, w 2010 roku przyszedł właściwie jej kres. Właśnie wtedy Wyszyńska po raz pierwszy otrzymała wypowiedzenie z rąk Jacka Karnowskiego - ówczesnego redaktora naczelnego "Wiadomości".

Dziennikarka nie pozostała jednak bierna i złożyła pozew przeciwko byłemu pracodawcy, zarzucając mu, że swoją decyzję poparł nierzetelnymi badaniami.

Działania Wyszyńskiej przyniosły oczekiwany rezultat i powróciła do pracy. Co więcej - zdetronizowała Karnowskiego i sama została szefową "Wiadomości". I choć nie udało jej się na stanowisku zabawić zbyt długo, to zdążyła zrobić spore czystki kadrowe. Pracę w "Wiadomościach" straciła m.in. Danuta Holecka, którą przeniesiono wówczas do TVP Info.

Ostateczne pożegnanie Wyszyńskiej z TVP nastąpiło w 2012 roku, kiedy stery w telewizji objął Juliusz Braun. 13 stycznia dziennikarka została zwolniona w trybie natychmiastowym i nie pozwolono jej nawet pożegnać się z widzami. Tego dnia miała prowadzić główne wydanie "Wiadomości".

Co po zwolnieniu z TVP?

Po ostatecznym pożegnaniu z Telewizją Polską, Małgorzata Wyszyńska niemal zniknęła z życia publicznego. Przez pewien czas współpracowała z "Wprost" i "Gazetą wyborczą". Dziś trudno znaleźć wiele informacji o dziennikarce. Wiadomo, że wróciła do  rodzinnego Poznania i jest freelancerką. Współpracuje z katolickim wydawnictwem W drodze oraz prowadzi firmę zajmującą się szkoleniami medialnymi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy