Reklama

Jacek Wójcicki zasłynął jako Pan Tenorek. Co słychać u niego dziś?

Jacek Wójcicki popularność zdobył przede wszystkim dzięki występom w kultowym programie Telewizji Polskiej – „Budzik”, w którym wcielił się w uwielbianego przez dzieci Pana Tenorka. Rozpoznawalność i sympatia, jaką wówczas zyskał, procentuje do dziś. Wójcicki wspomina, że widzowie wciąż zasypują go miłymi wiadomościami, a na ulicy chętnie pozdrawiają. Nie każdy jednak pewnie wie, że Wójcicki to niezwykle utalentowany i wszechstronny artysta, który zachwycił m.in. samego Stevena Spielberga! Co słychać dziś u ulubieńca publiczności?

Jacek Wójcicki: Początki kariery

Wójcicki urodził się 21 stycznia 1960 roku w Krakowie. Już jako kilkulatek przejawiał talent muzyczny i zachwycał głosem. Szybko zaczął pojawiać się na scenach całego świata - jeździł bowiem na koncerty z Chórem Chłopięcym Filharmonii Krakowskiej, z którym występował do końca liceum. Jego talent pierwsza dostrzegła mama. To właśnie ona zadbała, by syn mógł rozwijać swoje zdolności i zapisała go do chóru. W międzyczasie podziwiała również występy Jacka na deskach Teatru Starego w Krakowie, kiedy grał w "Dziadach" Adama Mickiewicza.

Po liceum Wójcicki zdecydował się zdawać na studia do szkoły teatralnej w Krakowie. Jeszcze na studiach i tuż po nich, aktor i śpiewak występował w Teatrze Słowackiego. Pojawiał się również w filmach i serialach.

Reklama

Jego największą miłością od zawsze była jednak muzyka i to właśnie w tym kierunku najmocniej się rozwijał.

Niezapomniany Pan Tenorek

Wójcicki przez lata był związany z Piwnicą pod Baranami, co zaowocowało pochwałami ze świata artystycznego i kolejnymi propozycjami.

Popularność przyniosły mu również występy w Kabarecie Olgi Lipińskiej, a jedną z najbardziej przełomowych ról w jego karierze była ta, którą zagrał w "Liście Schindlera" Stevena Spielberga. Po latach wspominał, że mocno się o nią starał, a sukces zapewnił mu występ w Piwnicy pod Baranami.

Mimo tak znacznych sukcesów, Jacek Wójcicki dla wielu widzów wciąż jest Panem Tenorkiem z kultowego "Budzika". Aktor wystąpił w 120 odcinkach programu i stworzył tyle samo piosenek. Jego postać do dziś jest wspominana z sentymentem, a sam artysta nie ukrywa, że wciąż jest rozpoznawany na ulicy.

Jacek Wójcicki: Co robi dziś?

Obecnie artysta jest wciąż aktywny zawodowo. Śpiewa, tworzy i wraca do koncertowania, niezmiennie zachwycając wspaniałym głosem, charyzmą i rozbrajającym uśmiechem.

Zobacz również: Jacek Wójcicki opowiedział o koszmarze: Dwa lata żyłem w ciągłym strachu!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy