"Fallout" na pierwszym zwiastunie! Czy to nowy "The Last of Us"?

Postapokaliptyczny serial na podstawie serii gier "Fallout" zapowiada się obiecująco. Czego możemy się spodziewać po najnowszej produkcji Prime Video?

W 2023 roku mieliśmy możliwość oglądać "The Last of Us", serial na podstawie gier wideo, którzy przyjął się wyjątkowo dobrze, choć wywoływał pewne dyskusje. Zapewne sukces tej adaptacji skłonił kolejnych producentów, by skierowali swój wzrok na inną serię, której akcja rozgrywa się po upadku ludzkości. Czym jest "Fallout"? 

O czym opowiada "Fallout"?

"Fallout" jest serią gier wideo, których akcja skupia się na przetrwaniu garstki ocalałych, w świecie pełnym niebezpiecznych stworzeń, walk terytorialnych, a przede wszystkim radioaktywnego promieniowania. Świat przedstawiony jest osadzony wiele lat po nuklearnej zagładzie, a bohaterowie przemieszczają się głównie po opuszczonych terenach lub pozostają w bezpiecznych schronach zwanych Kryptami. 

Reklama

Seria gier liczy na ten moment osiem tytułów, z czego najnowszy z nich, "Fallout 76", został wydany w 2018 roku. Nie cieszył się jednak zbyt dobrymi opiniami krytyków i fanów.

Co wiemy o serialu "Fallout"?

Akcja serialu została osadzona w Los Angeles, które zostało zniszczone w trakcie nuklearnej zagłady. Znajduje się tam Krypta 33, w której poznamy The Ghoula. W tę postać wcieli się Walton Goggins (“Nienawistna ósemka") i wprowadzi on widzów w świat, w którym ludzie walczą o przetrwanie.  

Nie może też zabraknąć postaci, która pokaże nam bardziej naiwne spojrzenie na wydarzenia przedstawione w serialu. Taką rolę odegra Ella Purnell ("Osobliwy dom Pani Peregrine"), będąca Lucy - żądną przygód mieszkanką Krypty. Serial ma trzymać się kanonu gier i zachować podobne elementy humorystyczne. 

Wśród producentów serialu znajdziemy takie osoby jak Jonathan Nolan i Lisa Joy, którzy byli odpowiedzialni za serię "Westworld" oraz showrunnerów: Genevę Robertson-Dworet ("Kapitan Marvel") i Grahama Wagnera ("Dolina Krzemowa"). 

Do obsady dołączą Kyle MacLachlan jako Hank, ojciec Lucy i nadzorca Krypty 33 oraz Aaron Moten jako Maximus, młody rycerz Bractwa Stali. 

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun serialu "Fallout".

"Fallout": Kiedy i gdzie oglądać?

Premiera serialu jest zapowiedziana na 12 kwietnia 2024 roku na platformie Prime Video.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Fallout
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy