Reklama

Brooke Shields: Jako nastolatka wywołała skandal! Padła ofiarą mediów?

Nastoletnia Brooke Shields wywołała burzę, biorąc udział w kampanii promocyjnej Calvina Kleina. Slogan użyty w reklamie głosił: "Chcesz wiedzieć, co jest pomiędzy mną a moimi calvinami? Nic". Po tym skandalu nastoletnia aktorka została zmuszona do udzielenia wywiadu, w którym odpowiadała na wiele krępujących pytań. Teraz przerwała milczenie i opowiedziała o tym doświadczeniu!

Brooke Shields: Modelka, aktorka, nastoletnia skandalistka

Matka Brooke Shields marzyła o tym, by jej córka została wielką gwiazdą. Dzięki niej Shields zadebiutowała na małym ekranie - w reklamach i w produkcjach telewizyjnych. Pierwsze kroki w świecie show-biznesu Brooke stawiała mając zaledwie 11 miesięcy. Wystąpiła w tym czasie w reklamie mydła, za którą przyszły kolejne. Można było zobaczyć ją w wielu w reklamach produktów dla dzieci. Reklamowała pieluchy, talki, zabawki, mleko... Matka Shields korzystała z każdej możliwej okazji, by jej córka została pokazana na szklanym ekranie.

Później matka zaczęła zapisywać Shields na castingi filmowe. Dziewczynka zadebiutowała na małym ekranie w wieku 9 lat. W "Po upadku" pojawiła się u boku Faye Dunaway. Jako 11-latka zagrała w filmie "Alicjo, słodka Alicjo". Jej udział w tej produkcji wywołał wiele kontrowersji ze względu na charakter filmu. Był to horror, który poruszał temat pedofilii. Kolejny skandal wybuchł po tym, jak 12-letnia Brooks pojawiła się w filmie "Ślicznotka", w którym wcieliła się w rolę młodocianej prostytutki i była zmuszona rozebrać się na ekranie!

Obrońcy moralności zwracali uwagę na nagie sceny z 12-letnią wówczas Shields. Popularna kronikarka życia towarzyskiego Hollywood Rona Barrett nazwała film "Malle'a "dziecięcą pornografią", samego reżysera określiła zaś jako "połączenie Humberta Humberta [bohatera 'Lolity'] i Romana Polańskiego".

Skandal gonił skandal. Po raz kolejny o Brooke Shields zrobiło się głośno, gdy pojawiła się w spocie reklamowym kolekcji jeansów Calvin Klein, w którym mówiła: "Chcesz wiedzieć, co jest pomiędzy mną a moimi calvinami? Nic". Kontrowersyjna reklama, choć zapewniła rozgłos producentowi, została zakazana przez kilka stacji telewizyjnych. 

Reklama

W 1983 roku postanowiła zrobić sobie przerwę od aktorstwai zaczęła studiować romanistykę na Uniwersytecie Princeton. Na ekrany wróciła dopiero po pięciu latach. Wtedy jej sława zdążyła już przygasnąć. Brook Shields na nowo musiała walczyć o status gwiazdy. Ciężko pracowała występując przez dziesięć lat w telewizyjnych produkcjach, czasem w rolach głównych, a czasem gościnnie. 

W 1996 roku wystąpiła w jednym z odcinków "Przyjaciół" i jej kariera odżyła na nowo. W 1997 roku otrzymała za nią People’s Choice Award oraz nominację do Złotego Globu. Od tego czasu z powodzeniem łączy karierę filmową i telewizyjną, okraszając je okazjonalnymi występami na Broadwayu (m.in. w adaptacjach musicali "Kabaret" i "Chicago"), za które zbiera pochwały od krytyków.

Zobacz też: "Wiedźmin": Sezon 2. Obsada - kogo zobaczymy w serialu Netflixa?

Brooke Shields odniosła się do kontrowersji

Kontrowersje związane z medialnymi wystąpieniami Brooke Shields sprawiły, że była ona na celowniku wielu ciekawskich dziennikarzy. Mając zaledwie 15 lat, Shields została poproszona o udzielenie wywiadu, który prowadziła znana amerykańska dziennikarka Barbara Walters. Nastolatka musiała odpowiadać na niewygodne pytania, a wiele z nich dotyczyło jej życia osobistego.

Walters przepytywała Shields w obecności jej matki. Podczas rozmowy nastoletnia gwiazda musiała odpowiadać między innymi na pytania dotyczące rozmiarów jej ciała i plotek o tym, że matka zniszczyła jej dzieciństwo.

W podcaście "Armchair Expert" aktorka odniosła się do tego wydarzenia.

W rozmowie z magazynem "Vogue" gwiazda przyznała, że nie była świadoma tego, że slogan kampanii jeansów, w której wzięła udział, był dwuznaczny.

Pomimo tego, że Brooke nie kryła żalu i złości, mówiąc o Walters, gwiazda pozostaje z nią dziś w raczej dobrych stosunkach. Niejednokrotnie były razem widywane podczas branżowych imprez.

Zobacz też: 
Brooke Shields wymyślą nową tradycję! W stroju kąpielowym
Brooke Shields w młodości udawała głupszą niż jest. Wszystko z powodu zazdrości innych kobiet!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje