Reklama

Benedict Cumberbatch poświęcił się dla roli! Nie mył się przez wiele dni

Niedawno na Netfliksie pojawił się dramat "Psie pazury". Benedict Cumberbatch wcielił się w nim w postać ranczera z Montany. Aby wiarygodnie sportretować tego bohatera, brytyjski aktor przez wiele dni unikał kąpieli.

Benedict Cumberbatch w filmie "Psie pazury"

Fani aktorskiego talentu Benedicta Cumberbatcha mogą podziwiać Brytyjczyka w najnowszej produkcji Netflixa. Gwiazdor "Wojny o prąd" i "Gry tajemnic" zagrał główną rolę w świetnie przyjętym dramacie "Psie pazury" w reżyserii Jane Campion, twórczyni kultowego "Fortepianu". Krytycy zachwycili się kreacją Cumberbatcha, wieszcząc mu drugą w karierze nominację do Oscara.

Serialowy Sherlock Holmes wcielił się w Phila Burbanka, ranczera z Montany, który nie potrafi zaakceptować nowej rodziny brata. Stojąc na straży tradycyjnego wzorca męskości, za wszelką cenę stara się uprzykrzyć życie bratowej i jej nastoletniemu synowi, którego uważa za zniewieściałego. Z biegiem czasu okazuje się, że pod maską brutalności kryje się samotność i zagubienie bohatera, który tłumi w sobie żal po stracie bliskiej osoby.

Reklama

W rozmowie z "USA Today" Cumberbatch ujawnił, jak przygotowywał się do nowej roli. Aby możliwie jak najwiarygodniej sportretować kowboja o antypatycznym usposobieniu i - jak sam to określił - "niesamowicie zmysłowej, zwierzęcej naturze", aktor postanowił przeprowadzić osobliwy eksperyment. Przez wiele dni spędzonych na planie produkcji nie mył się, do czego początkowo zachęcała go sama reżyserka obrazu.

Choć ów mało higieniczny eksperyment nie trwał długo, Cumberbatch poprosił później pracowników działu garderoby o to, by nie prali jego kostiumów.

"Psie pazury" to ekranizacja głośnej książki Thomasa Savage’a, która na rynku wydawniczym ukazał się w 1967 roku. 

Film "Psie pazury" jest dostępny na Netfliksie od 1 grudnia. 

Zobacz też: "Barwy szczęścia": Odcinek 2528. Kacper i Madzia: Zerwanie i nowa miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje