Reklama

"Archer": Animowany "Mad Men"?

"Archer" to serial animowany przedstawiający losy pracowników Tajnej Agencji Wywiadowczej (ISIS). Od 1 grudnia będziemy mogli go oglądać w polskim kanale FOX.

Głównym bohaterem serii jest agent Sterling Archer.

Reklama

Jest bardzo uprzejmy, ale też zarazem próżny i zbyt pewny siebie. Archer ma bardzo mało męski pseudonim jak na agenta - "Księżna".

Poza tym niewiele mu w życiu wychodzi oprócz byciem szpiegiem. Jest pełen nieprzyzwoitego i absurdalnego humoru. Jego stosunki z matką, Malory, która jest zarazem szefową, są napięte. Malory, nie stroni od alkoholu i lubi krytykować wszystkich naokoło.

W serialu występują również inne postaci: Lana Kane to także agentka ISIS oraz była dziewczyna Archera, gustująca w filmach dla dorosłych, lokaj Archera - Although Woodhouse oraz nowy chłopak Lany - księgowy ISIS Cyril.

Twórcą serialu jest Adam Reed, którego wcześniejsze produkcje rysunkowe charakteryzują się bardzo prostą kreską. Zamiarem twórców "Archera" było stworzenie jak najbardziej realistycznego stylu, dlatego zrobili szczegółowe zdjęcia każdemu aktorowi, a następnie przy pracy nad każdą postacią wykorzystywali programy do animacji.

Jak zauważył główny projektant Chad Hurd efekt ostateczny przypomina komiksy z lat 60-tych. Krytycy telewizyjni porównują stylizację animacji do tej z serialu "Mad Men", szczególnie, że główny bohater Sterling Archer przypomina głównego bohatera tego serialu - Dona Drapera.

Stylistycznie "Archer" to mieszanka lat 60-tych i współczesnej kultury. Ubrania, fryzury i samochody są w stylu lat 60-tych,

Związek Radziecki jest nadal głównym wrogiem. Jednak technologia jest jak najbardziej współczesna, bohaterowie korzystają z telefonów komórkowych, GPS, komputerów oraz DVD.

Także liczne elementy fabuły nawiązują do współczesnej kultury jak chociażby wykorzystywanie seksualne w pracy, na które często skarżą się pracownicy.

W latach 60-tych było na porządku dziennym i nikomu nie przychodziło do głowy żeby się na to skarżyć, to była era kiedy do normalności należało "bieganie za sekretarką dookoła biurka".

Premiera serialu "Archer" w środę, 1 grudnia o godz. 22.30 w FOX.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Archer | FOX

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje