Anna Próchniak w amerykańskim serialu na podstawie „Tatuażysty z Auschwitz”

Sky Studios oraz platforma streamingowa Peacock rozpoczęły prace nad serialową ekranizacją powieści "Tatuażysta z Auschwitz". W rolę autorki książki, Heather Morris, wcieli się Melanie Lynskey, zaś tytułowego bohatera Lalego Sokołowa zagra Jonah Hauer-King. W obsadzie serialu "The Tattooist of Auschwitz" zobaczymy również polską aktorkę Annę Próchniak. Zagra ona postać Gity Furman, ukochanej Sokołowa.

Lale Sokołow trafił do Auschwitz w 1942 roku jako dwudziestosześciolatek. Jego zadaniem było tatuowanie numerów na przedramionach przywożonych do obozu więźniów. Pewnego dnia w kolejce stanęła młoda przerażona dziewczyna - Gita. Lale zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. I obiecał sobie, że bez względu na wszystko uratuje ją. Wykorzystał swoją pozycję nie tylko, by jej pomóc. W obozie po raz pierwszy rozmawiali, flirtowali, wymienili pocałunki. Ich uczucie przetrwało nazistowskie piekło: po wojnie odnaleźli się, pobrali i spędzili razem resztę życia - czytamy w oficjalnym opisie powieści Heather Morris, której polski przekład ukazał się w kwietniu 2018 roku.

Reklama

Teraz tę książkę zekranizuje firma Sky Studios dla platformy streamingowej Peacock. "To ogromny przywilej móc opowiedzieć niesamowitą historię, którą tak odważnie podzielił się Lale. Mam najwyższy szacunek i podziw dla jego zdolności znalezienia człowieczeństwa i dobroci w najbardziej nieludzkich miejscach. Scenariusz serialu w przejmujący i żywy sposób przedstawia ten przerażający czas w naszej historii. Czuję się dumny, mogąc uhonorować niezwykłą podróż Lalego i Gity" - powiedział odtwórca tytułowej roli Jonah Jauer-King cytowany przez portal The Wire. 

Anna Próchniak: Rola w "Tatuażyście z Auschwitz" największym wyróżnieniem

Rolę jego ukochanej Gity producenci powierzyli polskiej aktorce Annie Próchniak, znanej z takich filmów jak "Miasto 44" czy "Najlepszy" oraz seriali "Behawiorysta""Belle Epoque" i "Baptiste". "Rola Gity to jedno z największych wyróżnień w mojej dotychczasowej karierze, a również przejmujące doświadczenie. Wiem, że nie będzie to łatwa historia do opowiedzenia, ale będę ją traktować z największym szacunkiem" - zapewnia Próchniak.

Scenariusz sześcioodcinkowego serialu "The Tattooist of Auschwitz" napisali Jacquelin Perske ("Płacz"), Evan Placey ("Soulmates") oraz Gabbie Asher ("Angielska gra"). Wszystkie odcinki wyreżyseruje Tali Shalom-Ezer ("Moje dni z Mercy"). "Historia miłości Lalego i Gity jest aktem sprzeciwu. Dokonali wyboru, aby pozostać ludźmi. Jestem zainspirowana i zaszczycona możliwością powołania tej historii do życia. Zebraliśmy zespół utalentowanych ludzi, z którymi tego dokonamy" - deklaruje reżyserka.

Serial będzie dostępny w serwisie streamingowym Viaplay.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Anna Próchniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy