Reklama

Andrzej Młynarczyk: Kiedyś uwielbiały go miliony, dziś jest zapomniany!

Andrzej Młynarczyk to jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów. Sympatię widzów zdobył przede wszystkim dzięki roli Tomka Chodakowskiego w „M jak miłość”. Przystojny policjant, mąż Małgosi, a później Joasi przez lata podbijał serca głównie żeńskiej części publiczności. W 2017 roku aktor postanowił jednak odejść z serialu, a jego bohater został uśmiercony. Moment, w którym Tomek Chodakowski umiera oglądały na ekranach miliony widzów, nie mogąc się pogodzić z decyzją aktora. Jak potoczyły się losy Młynarczyka po odejściu z serialu i jak wygląda obecnie?

Andrzej Młynarczyk: Kariera

Młynarczyk urodził się 8 marca 1980 roku w Krakowie. Początkowo wcale nie brał pod uwagę aktorstwa. W dzieciństwie marzył o tym, że w przyszłości zostanie architektem, geodetą lub lekarzem. Wszystko zmieniło się w liceum - początkowo myślał o reżyserii, a potem zdecydował, że swoją przyszłość zwiąże z aktorstwem.

Skończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i dosyć szybko udało mu się zdobyć pierwsze role. Na małym ekranie zadebiutował w 2002 roku rolą Jacka Lenarczyka w serialu "Plebania". Potem pojawił się jeszcze w "Na dobre i na złe", "Oficerze", "Rodzinie zastępczej", "Kryminalnych", czy "Pierwszej miłości".

Reklama

Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak rola policjanta Tomasza Chodakowskiego w serialu "M jak miłość". W męża Małgosi, a potem Joasi wcielał się nieprzerwanie od 2007 do 2017 roku. Przez lata gry w popularnej produkcji zdobył ogromną rozpoznawalność i rzeszę fanów. Dlatego też widzów bardzo zaskoczyła informacja o odejściu aktora z serialu. Scenarzyści zadecydowali, że jego bohater, Tomasz Chodakowski, zostanie uśmiercony, co definitywnie zablokowało jego ewentualny powrót.

Tak o swojej decyzji mówił Andrzej Młynarczyk w jednym z wywiadów:

Andrzej Młynarczyk: Co robi i jak wygląda obecnie?

Po odejściu z serialu kariera Młynarczyka znacznie zwolniła. Co prawda pojawiał się w programach rozrywkowych i epizodycznie w serialach, ale nie powtórzył sukcesu, jaki zapewniła mu rola w "M jak miłość".

Młynarczyk pojawił się m.in. w "Twoja twarz brzmi znajomo" i "Ninja Warrior Polska". Widzowie mogli go również oglądać w niewielkich rolach w serialach "Komisarz Alex" i "Ślad" oraz regularnie pojawiał się w "Koronie królów".

Popularny aktor spełnia się również w dubbingu, a w tym roku powrócił na mały ekran z nowym serialem kryminalnym TV Puls - "Dzielnica strachu", w którym ponownie wciela się w policjanta, dzielnicowego Andrzeja.

Andrzej Młynarczyk jest też aktywny w mediach społecznościowych. Na Instagramie chętnie dzieli się z fanami swoją codziennością, chwaląc się nie tylko projektami zawodowymi, ale i swoimi licznymi pasjami, m.in. lotnictwem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje