Reklama

"Alan Wake": Powstanie serial na motywach kultowej gry wideo

"Uncharted", "Resident Evil", "Borderlands" czy "The Last of Us" - to tylko kilka z popularnych gier wideo, jakie w ostatnich miesiącach doczekały się ekranizacji. Kolejnyą produkcją z tej kategorii będzie serial na podstawie przygodowej gry z dreszczykiem zatytułowanej "Alan Wake". Do realizacji tej produkcji przygotowuje się stacja AMC.

Informację o serialowej ekranizacji gry wideo "Alan Wake" podał jej pomysłodawca, Sam Lake w trakcie obchodzonej w czwartek dwunastej rocznicy premiery. "Stacja AMC, wspaniały dom dla absolutnie najlepszych produkcji telewizyjnych, zakupiła prawa do 'Alana Wake’a'. Pracujemy z nimi nad serialem telewizyjnym. Nic więcej nie mogę powiedzieć, ale gdy tylko będę miał więcej informacji, od razu się nimi podzielę" - poinformował Lake.

Kim jest Alan Wake?

Bohaterem gry wideo jest Alan Wake, pisarz, który w poszukiwaniu odpowiedzi związanych z tajemniczym zaginięciem swojej żony, przybywa do fikcyjnego miasteczka Bright Falls w stanie Waszyngton. Na miejscu zaczyna odkrywać, że wydarzenia, jakie opisał w swojej ostatniej książce, na jego oczach stają się rzeczywistością.

Reklama

Oryginalna gra doczekała się do tej pory jedynie spin-offu zatytułowanego "Alan Wake’s American Nightmare". Na 2023 rok planowana jest premiera kontynuacji zatytułowanej po prostu "Alan Wake 2". Serial na podstawie pierwszej części gry dołącza do coraz bogatszej listy przygotowywanych ekranizacji gier wideo. Innymi tytułami, nad którymi rozpoczęto już prace, są m.in. "Twisted Metal" przygotowywane dla platformy streamingowej Peacock czy tworzone dla Amazon Prime "God of War", "Fallout" i "Mass Effect".

Aktywne na rynku telewizyjno-streamingowym kanał AMC i platforma AMC+ szukają pomysłów na nowe produkcje nie tylko na rynku gier wideo. Innym głośnym projektem, nad którymi obecnie pracują, są ekranizacje cyklów powieści autorstwa Anne Rice: "Kroniki wampirów" oraz "Dzieje czarownic z rodu Mayfair".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy