"A Friend of the Family": Jake Lacy gwiazdą serialu platformy Peackock

Nick Antosca, twórca opowiadającego o Gypsy Rose Blanchard serialu "The Act", już wkrótce zaprezentuje widzom kolejną produkcję opartą na faktach. Będzie to serial "A Friend of the Family", w którym przypomniana zostanie historia Jan Broberg Felt oraz jej oprawcy Roberta Berchtolda, tytułowego przyjaciela rodziny. Serial wyemituje platforma streamingowa Peacock.

Jan Broberg Felt to najmłodsza córka Roberta i Mary Ann Brobergów. Kiedy miała 12 lat, została porwana przez przyjaciela rodziny, Roberta Berchtolda. Została uwolniona i wróciła do domu, ale dwa lata później Berchtold znów ją uprowadził. Ta wstrząsająca historia została pokazana w 2017 roku w dokumentalnym filmie "Porwana w biały dzień". Teraz, dzięki Nickowi Antosce, Jan Broberg będzie mogła opowiedzieć o tamtych wydarzeniach raz jeszcze.

"A Friend of the Family": O czym opowie serial platformy Peackock?

"Serial opowie historię naszej rodziny. Moją historię. Byliśmy kochającą, ufną, wykształconą rodziną. Nie byliśmy głupi czy nieodpowiedzialni. Jak więc do czegoś takiego mogło dojść w naszej dzielnicy, gdzie wszyscy się znali i uważali za przyjaciół? Prawda jest taka, że większość przestępców seksualnych nie jest osobami obcymi. Są naszymi znajomymi. Są dzięki temu w stanie zbudować zaufanie, specjalną przyjaźń, odseparować psychologicznie członków rodziny od siebie. Będziecie o tej historii opowiadać. Będziecie płakać i wrzeszczeć. Będziecie wściekli. I dobrze. Twórcy serialu zdołali uchwycić to, w jaki sposób dobrzy ludzie mogą zostać zmanipulowani, a ich dzieci skrzywdzone. Nasza historia jest relatywna, ponieważ wiele rodzin ma do czynienia z tego typu nadużyciami. Mam nadzieję, że nasz serial będzie początkiem dyskusji, ponieważ tajemnice karmią się ciemnością i milczeniem" - oświadczyła w rozmowie z portalem Collider Jan Broberg Felt. Ona sama pełni funkcję producentki serialu.

Reklama

Nick Antosca, który jest scenarzystą, producentem i showrunnerem serialu "A Friend of the Family", przyznaje, że od dawna zastanawiał się nad tym, w jaki sposób w ogóle dochodzi do podobnych sytuacji. "Im więcej rozmawiałem z tą rodziną, tym bardziej uświadamiałem sobie, że po prostu zostali ofiarami znakomitego manipulatora" - mówi.

W roli Jan Broberg Felt występują w serialu "A Friend of the Family" Hendrix Yancey ("Stranger Things") oraz McKenna Grace ("Opowieść podręcznej"). W postać Berchtolda wcielił się Jake Lacy. W pozostałych rolach występują: Anna Paquin, Colin Hanks i Lio Tipton. Pierwsze trzy odcinki serialu zostaną wyemitowane na platformie streamingowej Peacock 6 października. Kolejne - w sumie będzie ich dziewięć - regularnie co tydzień.

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy