Jedna rola, kilku aktorów
Serialowy bohater ma niejedną twarz. W przypadku, kiedy aktor lub aktorka postanowi pożegnać się z produkcją, a ich postać cieszy się ogromną popularnością producenci decydują się na "zamianę". Czasami ta zamiana wychodzi na dobre, czasami nie. I przy okazji wzbudza wiele kontrowersji.
Jedna rola, kilku aktorów 12
zobacz zdjęcia
Jedna rola, kilku aktorów
Serialowy bohater ma niejedną twarz. W przypadku, kiedy aktor lub aktorka postanowi pożegnać się z produkcją, a ich postać cieszy się ogromną popularnością producenci decydują się na "zamianę". Czasami ta zamiana wychodzi na dobre, czasami nie. I przy okazji wzbudza wiele kontrowersji.
1 / 12
"M jak miłość"
To już trzecia zmiana twarzy tego bohatera w 20-letniej historii najpopularniejszego polskiego serialu.
Pierwszego Łukasza w latach 2000-2006 - od 1. do 457. odcinka "Emki" - grał 27-letni dziś Franciszek Przybylski, syn aktorki i reżyserki Agnieszki Glińskiej. Przez kilka lat pracował w Teatrze Studio, w którym do 2015 roku dyrektorem artystycznym była jego mama. Równocześnie regularnie pojawiał się w epizodach filmowych m.in. w "Galeriankach" czy "Facecie (nie) potrzebnym od zaraz". Zajmował się także produkcją wideo przy "Powidokach", "Wszystko gra" i "Dniu czekolady". Na swoim koncie ma własne filmy krótkometrażowe, które można oglądać w internecie ("Rozmowa").
W 2007 roku zastąpił go 28-letni obecnie Adrian Żuchewicz, który pracował na planie "M jak miłość w latach 2007-2014 i wystąpił w odcinkach 483-1114.
W związku z tym, że Adrian Żuchewicz dostał się na dwa kierunki studiów (Politologię na Uniwersytecie Karola Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i Bezpieczeństwo Wewnętrzne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego) i nie był w stanie pogodzić nauki z rolą w serialu, scenarzyści wysłali granego przez niego Łukasza Wojciechowskiego najpierw do Kolumbii, a następnie do Berlina.
Nowy Łukasz Wojciechowski ma twarz Jakuba Józefowicza, który do obsady dołączył w 2018 roku. Obecnie sporo miesza w życiu Mostowiaków i Zduńskich.
Źródło: Agencja W. Impact
2 / 12
"Pierwszy" Łukasz - Franciszek Przybylski - obecnie
Źródło: East News
Autor: Leszek Kotarba
3 / 12
"Miodowe lata"
Wiele kontrowersji i niezadowolenie fanów wzbudziła zmiana obsady w „Miodowych latach”. W 2002 roku z dnia na dzień produkcja podziękowała za współpracę Agnieszce Pilaszewskiej i zatrudniła Katarzynę Żak. Fani byli wstrząśnięci tą decyzją. Spadła także oglądalność serialu.
Źródło: East News
Autor: Kamil Piklikiewicz
4 / 12
"Taka była decyzja producenta. Kontrakty na udział w 'Miodowych latach' nie były dożywotnie. Gdy pojawiało się zamówienie na kolejne odcinki, producent podpisywał z nami nowe umowy. Mój wygasł na przełomie września i października 2002 roku. Łudziłam się, że jeżeli sitcom zostanie wznowiony, będę w nim grała dalej, ale - niestety - nikt mi kolejnego kontraktu nie zaproponował. Było mi głupio przed publicznością, która - nie ma co ukrywać - polubiła moją Alinę Krawczyk. Było mi przykro, że to kto inny chodził po tej kuchni, którą sama ustawiałam" - mówiła Agnieszka Pilaszewska.
5 / 12
"Parenthood"
Pierwotnie w rolę Sary Braverman miała wcielać się znana z „Ostrego dyżuru” Maura Tierney. Aktorka pojawiła się jednak tylko w pilotażowym odcinku, który nie został wyemitowany.
Po nakręceniu pilota serialu Tierney była zmuszona do rezygnacji z roli ze względu na podjęte leczenie – u aktorki zdiagnozowano parę miesięcy wcześniej raka piersi.
Źródło: Getty Images
Autor: Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic
6 / 12
W „Parenthood” zagrała więc Lauren Graham („Kochane kłopoty”). Na szczęście wszystko ułożyło się dobrze. Po latach Tierney powróciła na ekrany w serii „The Affair”, a Graham na planie serialu poznała Petera Krause’a, swojego obecnego partnera życiowego.
Co ciekawe, w „Parenthood” Krause wcielał się w postać serialowego brata Graham, Adama.
Źródło: Getty Images
Autor: Frazer Harisson
7 / 12
"Klan"
Pierwszym odejściem z polskiego serialu, które wstrząsnęło widzami, było odejście Jana Wieczorkowskiego z „Klanu”, w którym wcielał się w jednego z głównych bohaterów.
Producenci zdecydowali się na zaangażowanie do roli Michała Chojnickiego nowego aktora.
Źródło: Reporter
Autor: Artur Zawadzki
8 / 12
Miejsce Wieczorkowskiego zajął Daniel Zawadzki. Po raz pierwszy w „Klanie” pojawił się w 2004 roku.
Wielu fanów telenoweli spodziewało się, iż aktor będzie naśladował swojego poprzednika, jednak on stworzył postać Michała na nowo.
Źródło: East News
Autor: Tricolors
9 / 12
„Gra o tron”
Jedną z największych zmian obsadowych w serialu była zamiana aktora grającego Daario Naharisa. W trzecim sezonie w bohatera wcielił się Ed Skrein.
Źródło: Getty Images
Autor: Frazer Harrison
10 / 12
W kolejnej odsłonie Darrio miał już twarz Michiela Husimana („Nawiedzony dom na wzgórzu”).
Skrein odszedł z serialu, gdyż między trzecią i czwartą serią dostał angaż w filmie „Transporter. Nowa moc”.
Źródło: Getty Images
Autor: Santiago Felipe
11 / 12
"Samo życie"
Magdalena Kumorek na plan „Samego życia” trafiła po studiach. Jej bohaterka, Agnieszka Dunin, została ulubienicą widzów. Jednak po dwóch latach postanowiła zrezygnować z roli.
„Podziękowałam i po dwóch latach odeszłam. Dziś wiem, że po prostu nie byłam przygotowana na tego typu pracę i jej intensywność, na to, że każdego dnia musiałam sobie udowadniać, że dokładnie wiem, czym jest aktorstwo...” – wyznała podczas wywiadu z Czwórką.
Później zagrała w "Przepisie na życie" i "Na dobre i na złe". Prywatnie jest żoną Piotra Dziubka. Ma dwoje dzieci.
Źródło: Reporter
Autor: Tadeusz Wypych
12 / 12
Scenarzyści nie wypisali jej postaci z serialu. W rolę Agnieszki wcieliła się Aneta Todorczuk-Perchuć.
Źródło: Reporter
Autor: Artur Zawadzki