Reklama

Cersei znalazła się w pułapce!

Jedna z najbardziej niebezpiecznych kobiet świata Westeros. Córka lorda Casterly Rock, Tywina Lannistera, siostra Królobójcy, Jaime’a i krasnala, Tyriona, a wreszcie matka króla, Joffreya i Królowa Regentka Siedmiu Królestw. Przed wami – Cersei Lannister!

Reklama

Cersei walczy o utrzymanie korony/ materiały prasowe

 Dumna królowa

Cersei Lannister doznała szoku, gdy Stannis Baratheon wraz z liczną armią znalazł się w Królewskiej Przystani. Królowa poddała się – kupiła od Wielkiego Maestra krople, które po przedawkowaniu mogą zabić człowieka. Czuła, że Lannisterowie przegrali; że Stannis zaraz zabije ją i jej dzieci, tak jak zrobił to ze swoim młodszym bratem, Renlym. Duma Cersei nie pozwalała jej na taki koniec – ona, Królowa Regentka, nie może się poddać! A jeżeli ma umrzeć, to z godnością. Od śmierci uratował ją jej ojciec, Tywin Lannister, który wraz z pomocą wojsk Tyrellów pokonał Stannisa pod Czarnym Nurtem. Cersei przeżyła.

 

Cersei musi sprzymierzyć się z Tyrionem/ materiały prasowe

 Wróg sojusznikiem?

Trzeci sezon dla Cersei jest trudny. Nie ma obok siebie ukochanego brata i kochanka, Jaime’a, krajem zaczął rządzić Tywin – królowa znów czuje się uwięziona w ciele kobiety. Jak powiedziała Lena Headey „Interesującym faktem jest to, że jej jedynym sojusznikiem jest Tyrion.”. Wrogowie sprzymierzą się, aby przeżyć – łączy ich wspólna sprawa, oboje są przerażeni swoim ojcem, boją się go. Cersei zauważa, że sytuacja wymyka się jej spod kontroli – z resztą nie pierwszy raz. Tym razem jednak bezwzględny ojciec mówi wprost, że musi poślubić Lorasa Tyrella. Królowa protestuje. 

 

Wielu chce korony i władzy, wśród nich Olenna Tyrell/ materiały prasowe

Bezgraniczna miłość do syna

Cersei z kazirodczego związku ze swoim bratem doczekała się trójki potomstwa – najstarszy z jej dzieci, Joffrey, jest młodocianym królem Siedmiu Królestw. Ludzie widzą, że chłopak jest niezrównoważony psychicznie, pasjonuje go śmierć, lubi zadawać ból. Headey stwierdziła: „Joffrey jest dosłownie poza jej kontrolą. Boli ją to, kocha swoje dziecko bardzo, jest w stanie zrobić dla niego wszystko, ale widzi, że nie ma nad nim kontroli. Jest przerażona, że stworzyła takiego potwora, jakim jest jej pierworodny syn.”. Aktorka żartując, dodała: „Ona wciąż stara się mu pomóc, jest delikatną matką, a on potrzebuje porządnego klapsa!”. 

 

Ambitna narzeczona syna Margaery Tyrell również chce władzy/ materiały prasowe

Rywalka

Konflikt między Cersei a Joffreyem w III sezonie jest bardziej zauważalny niż w poprzednich – wiąże się to z przybyciem do Królewskiej Przystani narzeczonej syna, Margaery Tyrell. Pozornie życzliwa i uczciwa, piękna dziewczyna fascynuje syna Cersei. Po małżeństwie z królem, to Margaery zajmie miejsce Cersei u boku Joffreya, a królowa nie umie sobie z tym poradzić. „Margaery jest swoistą groźbą Cersei – młodsza i piękna, po prostu powoli ją wykańcza, zabija.”. Mimo wszystko, jak mówi Lena, Cersei będzie starała się zamaskować swoje uczucia względem przyszłej synowej.

„Cersei walczy o swoją przyszłość, a ta dziewczyna jej zagraża” – powiedziała na koniec aktorka, dodając przy tym, że dopiero w drugiej połowie sezonu III widzów czeka kilka wspaniałych scen między Margaery, a Cersei. Kto wygra? Tego Lena Headey nie chciała zdradzić. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje