Pierwotnie u boku Natalie Portman w serialu "Lady in the Lake" miała wystąpić Lupita Nyong'o ("Zniewolony. 12 Years a Slave"). Laureatka Oscara zrezygnowała jednak z tej roli w maju. Teraz jej miejsce zajmie Moses Ingram, której występ w serialu platformy streamingowej Disney+ "Obi-Wan Kenobi" odbił się ostatnio szerokim echem wśród fanów "Gwiezdnych wojen". Tym samym w jednym serialu spotkają się dwie aktorki, które łączy pojawienie się w tej kosmicznej sadze. Grane przez nie w "Gwiezdnych wojnach" postaci związane są z filmowym Obi-Wanem Kenobim. Portman w tzw. "trylogii prequeli" wcieliła się w rolę Padme Amidali, matki Lei Organy, którą w serialu "Obi-Wan Kenobi" porwała grana przez Ingram Reva.
Natalie Portman w serialu "Lady in the Lake"
Portman i Ingram nie miały okazji spotkać się ze sobą w produkcjach z uniwersum "Gwiezdnych wojen", po raz pierwszy zagrają razem właśnie na planie "Lady in the Lake". Ten limitowany serial będzie adaptacją wydanej w 2019 roku powieści Laury Lippman pod tym samym tytułem. Reżyserią zajmie się Alma Har'el.
Zobacz również:
Akcja serialu "Lady in the Lake" rozgrywać się będzie w latach 60. ubiegłego wieku w Baltimore. Nierozwiązana zagadka zbrodni popchnie gospodynię domową Maddie Schwartz (Portman) do zmiany swojego życia i zostania dziennikarką śledczą. Wkrótce los zderzy ją z Cleo Sherwood (Ingram), ciężko pracującą na kilku etatach matką, która zaangażowana jest w walkę o prawa ludności afroamerykańskiej - czytamy w oficjalnym opisie serialu.
Dla Natalie Portman, która brawurowo debiutowała na dużym ekranie w filmie "Leon zawodowiec" z 1994 roku, występ w "Lady in the Lake" będzie pierwszą dużą rolą w serialu telewizyjnym.






