"Godzilla": Powstaje nowy projekt
Informację o dalszych losach serialowej produkcji Apple TV+ i studia Legendary Television podał portal "Variety". Powstający serial został zamówiony już w styczniu tego roku, a teraz poznaliśmy nazwisko reżysera dwóch jego pilotowych odcinków. Nakręci je Matt Shakman, który będzie też pełnił funkcję producenta wykonawczego. Niezatytułowany jeszcze serial pokaże dalsze losy bohaterów Monsterverse, czyli filmów o Godzilli i Kongu.
"Godzilla": Nowy serial AppleTV+ nakręci Matt Shakman
Zobacz również:
Drogę do pracy przy głośnych projektach otworzył Shakmanowi sukces serialu "WandaVision", za reżyserię którego był nominowany do nagrody Emmy. W jego bogatej filmografii są też takie seriale jak "Wielka", "Gra o tron", "The Boys", "Mad Men" czy "Fargo". Jego nazwisko wiązane jest obecnie z kolejnym filmem cyklu "Star Trek", którego reżyserią się zajmie.
Akcja serialu o Godzilli rozgrywać się będzie w świecie, w którym stało się jasne, że Ziemię zamieszkują ogromne potwory znane jako Tytani. Po kilku ich starciach z Godzillą, w wyniku których zrównane z ziemią zostało San Francisco, tym razem śledzić będziemy losy rodziny, która odkryje skrywane przed światem tajemnice. A także pozna swoje dziedzictwo i to, co łączy ją z organizacją znaną jako Monarch.
Do tej pory powstały cztery filmy pełnometrażowe wchodzące w skład tzw. Monsterverse. W sumie zarobiły one w kinach prawie dwa miliardy dolarów. W przygotowaniu jest już film "Godzilla vs. Kong 2", który wyreżyseruje twórca pierwszej części, Adam Wingard. Z kolei Netflix pracuje nad animowanym serialem "Skull Island". Tytułową Wyspę Czaszki zamieszkuje legendarny King Kong.
Zobacz też:
"The Umbrella Academy": Wraca najbardziej dysfunkcyjna rodzina świata!
"Riverdale": Finał zbliża się wielkimi krokami
"Squid Game 2": Premiera nowego sezonu? Rok 2024 to nazbyt optymistyczne przewidywania







