Irena budzi się i próbuje porozmawiać z córką. Na SOR trafia młoda kobieta po punkcji jajników w ramach procedury in vitro. Skarży się na duszności, bóle brzucha i osłabienie. Daria i Kaja diagnozują u niej rzadkie, ale groźne powikłanie hormonalne. Stan pacjentki pogarsza się, pojawiają się objawy zatorowości płucnej. Lekarki podejmują decyzję o natychmiastowym zabiegu. Równolegle Zyta Orłowicz zajmuje się pacjentką z podejrzeniem raka płuca. Wyniki badań są niejednoznaczne, a guz niespodziewanie znika. Zyta i Sergiusz Bończyk zastanawiają się, co jest powodem objawów ich pacjentki. Zyta tymczasem decyduje się na wizytę u seksuolożki. Próbuje zmierzyć się z własnymi emocjami i blokadami związanymi z cielesnością i bliskością. Irena Bursztyn próbuje opuścić oddział, by zdobyć alkohol.





