"Strefa gangsterów": Kontrowersje na planie serialu
Od kilku dni w sieci huczy od doniesień w sprawie trzeciego sezonu "Strefy gangsterów". Wiadomo, że za wszystkimi kontrowersjami z planu serialu stoi Tom Hardy.
Według doniesień, aktor notorycznie spóźniał się na plan filmowy, wszczynał kłótnie z producentami serialu i nie wywiązywał się ze swoich obowiązków. Miał irytować się tym, że fabuła serialu nie idzie po jego myśli - próbował nawet zmieniać dialogi. Został kilkukrotnie przyłapany na używaniu telefonu w czasie, w którym powinien aktywnie uczestniczyć w nagraniach.
"Nie chciał wychodzić ze swojej przyczepy przez wiele godzin. Kazał innym aktorom czekać, żeby zaznaczyć swoją pozycję. Założę się, że trzymanie w oczekiwaniu Pierce'a Brosnana, Helen Mirren i innych to koniec jego kariery" - mówiło źródło "The Hollywood Reporter".
Matt Belloni z portalu "Puck" zapewniał z kolei, że Tom Hardy został zwolniony z obsady "Strefy gangsterów".
Tom Hardy nie został zwolniony
Tymczasem pomimo wszystkich krążących plotek, portal Variety potwierdził, że nie są to oficjalne informacje. Co więcej, obecnie trwają rozmowy mające na celu znalezienie sposobu na porozumienie gwiazdora z twórcami serialu.
"Tom nie został zwolniony, droga do trzeciego sezonu nie jest dla niego zamknięta, a prace trwają" - powiedział Variety informator bliski produkcji.
"Jestem pewien, że Guy (Ritchie, znany reżyser i producent - przyp. red.) naciska na Davida Glassera, żeby to zadziałało. Guy lubi pracować z Tomem" - dodał.
Helen Mirren: Kocham cię Tom
Ponadto wsparcie dla Hardy'ego wyraziła właśnie inna gwiazda produkcji - Helen Mirren. Chociaż pisano, że znana ze swojego profesjonalizmu aktorka jest sfrustrowana zachowaniem współpracownika na planie, nowy post Mirren zdaje się temu przeczyć.
Gwiazda zamieściła zdjęcie Hardy'ego w mediach społecznościowych i opatrzyła je podpisem "Kocham cię teraz i zawsze, Helen".
Jasne jest więc, że los aktora nie jest do końca przesądzony. Tym bardziej, że niezbędne mogą okazać się dodatkowe zdjęcia do sezonu drugiego, a to stanowi dodatkowy argument w jego ręku.
"Strefa gangsterów" powstaje dla platformy streamingowej Paramount+ i należy do jej najpopularniejszych pozycji obok fabuł z uniwersum Taylora Sheridana. Drugi sezon zadebiutuje w 2026 roku. W Polsce serial można oglądać na SkyShowtime.









