"Ród smoka": trzeci sezon z premierą w czerwcu
Serial "Ród smoka" powstał na podstawie książki "Ogień i krew" i skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce 200 lat przed tymi przedstawionymi w "Grze o tron". W centrum fabuły znajdują się członkowie rodziny Targaryenów.
Historia zamknie się w czterech sezonach. Wielbiciele uniwersum stworzonego przez George'a R.R. Martina odliczają już dni do premiery trzeciej odsłony "Rodu smoka". Choć finałowe odcinki pozostawiły spory niedosyt, to nowy sezon ma sprostać oczekiwaniom fanów.
W trzecim sezonie "Rodu smoka" wystąpią między innymi Tommy Flanagan, który zagra Rodericka Dustina, i Dan Fogler — aktor wcieli się w Torrhena Manderly'ego. Z kolei w roli Ormunda Hightowera zobaczymy Jamesa Nortona. Powróci oczywiście obsada znana z poprzednich sezonów - Matt Smith, Emma D'Arcy, Steve Toussaint, Abubakar Salim, Ewan Mitchell.
"Ród smoka": "bitwa, którą budowano przez dwa sezony"
Trzeci sezon zadebiutuje na HBO Max 22 czerwca. W ostatnim wywiadzie na łamach Entertainment Weekly Emma D'Arcy stwierdziła, że ta seria będzie dla fanów bardzo satysfakcjonująca.
"Akcja w tym sezonie pędzi 60 kilometrów na godzinę"- mówi serialowa Rhaenyra, czyli Emma D'Arcy. "W końcu zobaczymy bitwę, którą budowaliśmy przez dwa sezony. Jestem pod wrażeniem tego, co zrobił Ryan i cały zespół, ponieważ umiejętność skonstruowania konfliktu, który do tej pory był personalny, rodzinny i później - finalnie - rozciągnięcia go na całe królestwo... To bardzo eleganckie poprowadzenie historii".
Zobacz też: Ponadczasowy hit trafi na streaming. Jeden z najpopularniejszych seriali w historii





