Agnieszka Pawełkiewicz: Niezapomniana Kinga
Pawełkiewicz urodziła się w 1990 roku. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie i może już pochwalić się dość sporym dorobkiem artystycznym. Dotychczas występowała zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. Jej talent odkryto w Katolickiej Szkole Wychowawców. Tak po latach wspominała ten moment.
Wiele zawdzięczam swemu poloniście z KSW Antoniemu Buchale. To on pchał mnie do udziału we wszystkich konkursach recytatorskich.
Choć studia skończyła w 2013 roku, kilka lat wcześniej miała już na koncie sporo wyróżnień. W 2010 roku zdobyła m.in. Nagrodę Indywidualną na I Festiwalu Inspiracji Fredrowskich "Mocium Panie" w Krośnie. Rozwijała swój talent również przed kamerą. Zaczęła od etiudy studenckiej, by już rok później na stałe dołączyć do obsady "Rancza". Dzięki roli w popularnej produkcji mogła szlifować aktorskie rzemiosło i jednocześnie uczyć się od największych polskich gwiazd.

W "Ranczu" wcieliła się w zbuntowaną Kingę, córkę siostry pierwszej żony Kusego. Porzucona przez matkę, musiała odnaleźć się w dworku Lucy i dogadać z właściwie obcymi sobie ludźmi. Charakterna dziewczyna podbiła serca widzów, a sama Pawełkiewicz zyskała ogromną rozpoznawalność. Serial "Ranczo" przyciągał bowiem przed ekrany telewizorów miliony widzów.
Co poza "Ranczem"?
Agnieszka Pawełkiewicz ma na swoim koncie kilka ról w filmach i serialach. W 2012 roku można ją było oglądać w filmie Jana Jakuba Kolskiego - "Zabić bobra", w którym wcieliła się w Bezi. Kontrowersyjna produkcja naszpikowana była odważnymi scenami i podkreśliła kunszt młodej aktorki. W tym samym roku pojawiła się również gościnnie w serialu "Hotel 52".
W kolejnych latach aktorka zagrała jeszcze w niezależnej produkcji "Małe sztuczki" oraz w telewizyjnej realizacji spektaklu Agnieszki Glińskiej - "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku". W produkcji, na podstawie tekstu Doroty Masłowskiej, wcieliła się w postać Dżiny.
Jednocześnie Agnieszka Pawełkiewicz występowała regularnie na deskach teatralnych. W latach 2013-2016 była związana z warszawskim Teatrem Studio. Współpracę zerwała jednak po tym, jak część zespołu opuściła teatr na znak protestu przeciwko zwolnieniu dyrektor artystycznej - Agnieszki Glińskiej.
Co słychać u Agnieszki Pawełkiewicz?
W ostatnich latach słuch o utalentowanej aktorce zaginął. Gwiazda "Rancza" wycofała się z życia publicznego i brak jakichkolwiek wzmianek na temat jej kolejnych projektów zawodowych. Pawełkiewicz nie udziela się też w mediach społecznościowych.
Pozostaje mieć nadzieję, że aktorka zdecyduje się na powrót i zobaczymy ją jeszcze w innych odsłonach!








