- Pani Jadziu, trochę o tym myślałem i... - zacznie Andrzej o poranku.
- Pewnie za mało...
Niezrażony Falkowicz wyciągnie z teczki kartkę z wydrukiem.
Zobacz również:
- Może by się pani zapisała na zajęcia: tkactwo, garncarstwo, joga. Tu ma pani dni i godziny zajęć. Całkiem niedaleko. Jest taki klub seniora, w którym...
- Jaki klub!? - gospodyni profesora podniesie się ciśnienie.
Obrażona kobieta wręczy Falkowiczowi teczkę, sugerując, że powinien już iść do szpitala.
- Edziu! Tata wychodzi! - krzyknie.
Z tego zamieszania Andrzej zapomni telefonu. Będąc już w pracy, zadzwoni z numeru Wilczewskiego (Mateusz Janicki) do pani Jadzi, prosząc ją, by przywiozła mu komórkę do Leśnej Góry.
"Na dobre i na złe": Odcinek 953. Pani Jadzia ma już tego dość
Los sprawi, że w szpitalu nianię Edzia (Marcel Rebandel) dopadną wspomnienia z czasów, gdy była pielęgniarką.
- Pan Jadziu... Jest jakiś problem z Andrzejem, znaczy z profesorem? - zapyta ją Michał, gdy spotkają się na szpitalnym korytarzu.
- Bo on to by chciał, żebym była u niego na wyłączność. A ja tam nie mam teraz co robić. Edzia nie ma, Matyldy nie ma, profesor w pracy... Jakieś kursy mi wymyśla. Dla seniorów!
- Szukałem opiekunki do Cezarego. Mam teraz jedną, ale gdyby pani chciała...

- A po co panu spór z profesorem? Nawet terapeuta go nie przekonał.
- Bo z nim to chyba trzeba zdecydowanie - stwierdzi Wilczewski.
- Nie chciałam zaogniać. Ale to on zaczyna - skwituje pani Jadzia.
"Na dobre i na złe": Odcinek 953. Pani Jadzia zostawi Falkowiczowi list
Po powrocie do domu gospodyni ugotuje ogromny gar zupy na zapas. Sporą jej część zawekuje w słoiki, żeby Falkowicz i jego rodzina mieli co jeść. Następnie usiądzie i napisze list, w którym poinformuje swojego pracodawcę, że wyjeżdża.
Czy ten list oznacza definitywną decyzję pani Jadzi o odejściu z pracy w domu Falkowicza już na zawsze? I jak profesor to przyjmie?

"Na dobre i na złe": Odcinek 952. Kiedy i gdzie emisja?
952. odcinek "Na dobre i na złe" zostanie wyemitowany w środę 16 kwietnia o godz. 20.55 w TVP2.








