Prawnik Kasper i Aniela wychowali wspólnie córkę, Łucję. Przez wiele lat mężczyzna pracował w kancelarii swojej żony. Pomagał jej również w karierze politycznej. Jednak wielki stres doprowadził go do alkoholizmu. Pewnego razu Kasper wraca do domu pod wpływem alkoholu. Wściekła Aniela wyrzuca go z domu. Dzięki pomocy córki Kasper staje na nogi. Nie pracuje już w branży prawniczej. Łucja orientuje się, że ojciec ma dziwną relację z podejrzanym mężczyzną. Jest też zaniepokojona ptasią maską, którą Kasper na zmianę sprzedaje i wykupuje w lombardzie. Dziewczyna wdraża własne śledztwo. Pani Filomena, podekscytowana spotkaniem w lombardzie byłego spikera radiowęzła w zakładach ceramicznych, wpada na pewien pomysł. Andżelika ma dość życia rodzinnego i macierzyńskich obowiązków. Chciałaby częściej widywać się z ludźmi. Olga ma dla niej pewną radę.
