Judyta szykuje się na kolejne spotkanie ze znajomymi. Obiecuje, że wróci po południu, zanim Irmina wyjdzie do kosmetyczki i wychodzi z domu. Niezadowolony Rutka uważa, że teściowa za mało pomaga im przy bliźniakach. Kornel wreszcie wrócił z trasy. Wita się z córeczką i Ulą, ale dodaje, że jutro znowu jedzie na koncert ekstra. Kiedy wychodzą razem na rodzinny spacer, niespodziewanie pojawia się Ostra. Okazuje się, że to ona załatwiła im jutrzejszy występ. Monika coraz bardziej martwi się brakiem kontaktu z Danielem. Feliks namawia ją, żeby sama zadzwoniła. Ale wtedy zjawia się Kaja. Sama. Bez Daniela. Monika jest coraz bardziej zdenerwowana. Paweł zagląda do Anny. Wymieniają uwagi na temat związku Gustawa i Agaty. Witold pilnuje, żeby nie niszczyły się podłogi, meble i zastawa stołowa. Anna dyskretnie tłumaczy, że tak mu się zrobiło, odkąd przepisała połowę domu na Teosia. Zmęczony Rutka wraca po pracy. Słyszy płacz synów, ale jest pewny, że jest z nimi teściowa. Kiedy Judyta wchodzi ze Zbyszkiem od strony ogrodu, nie wytrzymuje. Dochodzi do ostrej wymiany zdań.



