Są zaskakujące, poruszające, niekiedy mrożące krew w żyłach. I mimo, że bohaterowie nieustannie konfrontują się ze złem, nie tracą wiary w człowieka, zachowują pogodę ducha oraz humor, tak uwielbiane przez widzów serialu. W nowej serii, detektywi znów staną do walki z przestępcami. Nie zawahają się zaryzykować własnym życiem, by odkryć prawdę i stanąć w obronie sprawiedliwości. Ich wielkie serce i gotowość do poświęceń sprawi, że nawet podczas wakacyjnego odpoczynku nie odmówią pomocy potrzebującym. W nowych odcinkach poznamy tajemnice sennego mazurskiego miasteczka, w którym od kilku lat w niewyjaśnionych okolicznościach znikają mieszkańcy. Maciej Dębosz, przyjmując to skomplikowane śledztwo i szukając zaginionej dziewczyny, narazi się na wielkie niebezpieczeństwo _ będzie musiał walczyć o własne życie! To jednak nie wszystko, co czeka fanów serialu, w powietrzu zawiśnie bowiem miłość… Po wielu tygodniach niezręcznych podchodów komisarz Roman Łabaj i detektyw Kasia Kowalik umówią się wreszcie na randkę. Na drodze do ich szczęścia stanie jednak człowiek, którego celem będzie zakochany policjant… Pranki Wanda Kucharska, która pracuje w ośrodku wychowawczym dla chłopców, otrzymuje przesyłkę z bombą. Wkrótce okazuje się, że zniknął jej mąż. Możliwe, że bombę wysłali wychowankowie klientki, którzy okrutnie znęcali się nad kolegami. Dyrektor ośrodka utrudnia śledztwo. Kolejny trop to przestępcy, których rozpracowywał mąż klientki zajmujący się dziennikarstwem śledczym. Detektywi przeszukują wirtualne archiwum dziennikarza i typują kolejne tropy.


