Publiczne karmienie piersią. Te gwiazdy łamią tabu

Matka Boska karmiąca piersią małego Jezusa, to jeden z najpopularniejszych motywów w sztuce sakralnej. Nikt nie oburza się na odkryty kawałek ciała Maryi, nie pali obrazów czy oblewa ich farbą. Jednak dla wielu osób karmienie piersią nadal jest tematem tabu. Na kobiety, które odważą się to zrobić publicznie, często spada ogromny hejt.

Chociaż jest to jak najbardziej naturalny stan rzeczy, to karmienie piersią wiele osób wciąż uważa za temat tabu, o którym nie powinno się publicznie mówić. A tym bardziej pokazywać. Kobiety publicznie karmiące dzieci często spotykają się z bardzo nieprzyjemnymi reakcjami. Od kilku lat gwiazdy show-biznesu walczą o normalizację publicznego karmienia piersią. Modelka Giesele Bundchen była jedną z pierwszych sław, które nie kryły się z karmieniem swoich dzieci. Aktorka Alyssa Milano na krytykę publicznego karmienia piersią, odpowiedziała w stanowczych słowach. 

Reklama

W Polsce jego zagorzałą zwolenniczką jest m.in. Aleksandra Żebrowska. Modelka, która oczekuje właśnie swojego czwartego dziecka, znana jest z odczarowywania perfekcyjnego obrazu macierzyństwa. Na jej Instagramie można znaleźć zdjęcia, na których z dumą prezentuje ciążowe rozstępy, dodatkowe kilogramy czy właśnie karmienie piersią. 

"Schowaj obleśne cycory"

Pod koniec ubiegłego roku modelka wzięła udział w kampanii reklamowej jednej z firm jubilerskich. W spocie widać, jak karmi piersią synka siedząc na ławce w muzeum. O tym naturalnym procesie wielokrotnie pisała również na swoich social mediach. Jednak jej zachowanie nadal wzburza krytykę wielu osób. Gdy we wrześniu 2020 roku, dodała zdjęcie podczas karmienia piersią z chustą na głowie i podpisem "Może się pani zasłonić?", część internautów nie kryła swojego oburzenia, a nawet obrzydzenia. 

"Myślę, że takie epatowanie biustem może przeszkadzać. Nie popadajmy w skrajności", "Obrzydliwe. Cycki nie stają się magicznie bulletka po urodzeniu bombelka więc nie rozumiem czemu mamy mieć to wystawione przed oczy. Jestem wolnym człowiekiem i nie mam zamiaru specjalnie się chować no madka karmi. To madka powinna się dostosować do dobrego obyczaju i się zakryć. Zwracam uwagę na to koleżankom i zwracam tobie. Schowaj obleśne cycory. A wszystkim osobom które nie chcą oglądać takiego badziewia polecam mój sprawdzony sposób: madka siedzi z cycorami na wierzchu w kawiarni czy restauracji, podaj jej do zapłaty twój rachunek bo nie możesz bez obrzydzenia zjeść i wypić, od razu się zakrywają/ uciekają. To jak włos w zupie, nikt sobie tego przy posiłku nie życzy! [pisownia oryginalna]" - można było przeczytać w komentarzach pod zamieszczonym zdjęciem. 

Gwiazdy, które przełamują ciążowe tabu

Aleksandra Żebrowska łamie kolejne tabu

"Nie siłą, a czułością"

Publicznie karmić piersią nie wstydzi się również Marianna Gierszewska. Młoda aktorka wykorzystuje swoje social media, by apelować do matek o rozwagę, samoakceptację i odpowiednią pielęgnację ciała w trakcie ciąży oraz po porodzie. Pod zdjęciem, na którym karmiła swojego synka, zamieściła wpis, w którym podkreślała, jak bardzo istotne jest, aby kobiety w czasie karmienia piersią wyjątkowo dbały o siebie. 

Marianna Gierszewska karmi synka piersią publicznie. Czy to przystoi?

Marianna Gierszewska walce z chorobą. "Mamy zagrożenie życia"

Kolejną osobą, która popiera publiczne karmienie piersią jest Anna Dereszowska. Aktorka zauważa, że współczesne ubrania dla młodych mam pozwalają nakarmić dziecko bez konieczności nadmiernego obnażania ciała. Podkreśla również, że karmienie dziecka piersią to jedna z najbardziej naturalnych czynności. 

"Nie rzucajmy posępnych spojrzeń w stronę Mam"

Monika Mazur w połowie września 2021 roku po raz pierwszy została mamą. Razem z mężem Pawłem Chrapustą powitali na świecie synka, któremu dali na imię Leonard. Gwiazda TVP świetnie radzi sobie z wychowywaniem maluszka i chętnie pokazuje fanom, jak spędzają wspólnie czas. Na jednym z zamieszczonych przez nią na Instagramie zdjęć, widać jak karmi małego Leosia. Mazur zdecydowała się także wyrazić swoją opinię na temat karmienia piersią w miejscach publicznych. 

Monika Mazur w intymnym kadrze! Aktorka karmi piersią synka

"Śladem zwierząt trzymam swoje szczenię blisko mnie"

Aleksandra Domańska stara się strzec swojej prywatności i rzadko wyjawia szczegóły ze swojego życia mediom. Jesienią urodziła, o czym sama poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Aktorka stara się pokazać prawdziwą stronę macierzyństwa i nie boi się mówić i robić tego, co myśli. Niedawno opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym karmi swoje dziecko piersią idąc korytarzem w studiu filmowym. "Śladem zwierząt trzymam swoje szczenię blisko mnie" - napisała pod zdjęciem. 

Pod postem natychmiastowo posypały się gratulacje i wyrazy uznania od sławnych koleżanek. Swój entuzjazm wyraziły między innymi Aleksandra Żebrowska, Zofia Zborowska, czy Justyna Szyc-Nagłowska. Aktorkę niedługo zobaczymy w najnowszej produkcji Polsatu. Aleksandra Domańska zagra główną rolę w serialu "Mecenas Porada".

Aleksandra Domańska urodziła! Podzieliła się z fanami pierwszymi zdjęciami z pociechą

W mocnych słowach o przeciwniczkach publicznego karmienia piersią wypowiedziała się Paulina Młynarska. Na początku ubiegłego roku odniosła się do sytuacji, w gdy podczas jednego ze zgromadzeń komisji zdrowia posłanka Marcelina Zawisza przyszła ze swoim synem, którego w trakcie obrad karmiła piersią - ku zgorszeniu innych posłanek i posłów. Wielu komentatorów dziennikarki, obojga płci, uznało tę sytuację za prowokację. Posypały się też wulgarne opinie na temat posłanki. Młynarską zabolały zwłaszcza opinie "przeważającej części" kobiet.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy