Reklama

Gwiazda "Klanu" nago w słusznej sprawie! Aktorka dołączyła do głośnej akcji

Anna Matysiak, którą widzowie mogą kojarzyć z ról w takich serialach, jak: "Klan", czy "Komisarz Mama", dołączyła do akcji "topfreedom". Podobnie jak inne gwiazdy, postanowiła opublikować kadr, do którego zapozowała bez biustonosza, by w ten sposób poprzeć walkę z z nierównością płci w pokazywaniu odkrytej klatki piersiowej.

Gwiazda "Klanu" topless

Kariera Anny Matysiak od kilku lat znacznie nabiera tempa. Aktorka zasłynęła dzięki roli Ramony w serialu "Klan", a jakiś czas temu mogliśmy ją oglądać w produkcji Polsatu - "Komisarz Mama". Gwiazda może liczyć także na spore grono fanów, którzy chętnie śledzą jej poczynania na Instagramie. To właśnie za pośrednictwem tego portalu, aktorka zdecydowała się poinformować internautów o akcji społecznej, do której dołączyła. 

Podobnie jak wiele innych gwiazd, postanowiła wziąć udział w akcji pod hasłem "topfreedom", mającej na celu nagłaśnianie problem nierówności w odsłanianiu klatki piersiowej w miejscach publicznych oraz seksualizacji ciała postrzeganego jako kobiece. Na znak swojego manifestu opublikowała kadr, do którego zapozowała bez stanika i bez ogródek wyraziła swoje zdanie. Oto, co napisała:

Reklama

"Zamiast seksualizować kobiece ciało a potem zawstydzać nas naszą seksualnością może po prostu weźmy wszyscy wyluzujmy gacie! Ciało to ciało, sutek to sutek. Niezależnie czy na ciele kobiety, mężczyzny, osoby niebinarnej czy transseksualnej" - przekonywała.

I dodała:

"Nie namawiam was do chodzenia toples czy bez stanika jesli tego nie czujecie ale namawiam was do uważności, do ciekawości na drugiego człowieka. Zamiast budowania granic, zakazów i nakazów. Zwłaszcza gdy dotyczą tylko pewnej grupy, bo to jest po prostu dyskryminacja."

W akcji dotychczas wzięły udział: Maja Ostaszewska, Joanna Moro, czy Blanka Lipińska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL