Reklama

Dom nad rozlewiskiem / Miłość nad rozlewiskiem / Życie nad rozlewiskiem/ Cisza nad rozlewiskiem

Pensjonat nad rozlewiskiem

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 785
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Mistrz serialowych epizodów zastąpił Piotra Polka

Piotr Polk, który w "Życiu nad rozlewiskiem" zagrał Juliusza Maksymiliana Ordona, nie pojawi się w kolejnej części "Rozlewiska". Zamiast niego w ekscentrycznego znawcę sztuki wcieli się Sławomir Głazek - aktor znany z epizodycznych ról w prawie 50 serialach!

Przypomnijmy, że w poprzedniej części serialu Ordon (Piotr Polk) - odkrywca utalentowanych artystów i znawca sztuki - pojawił się nad rozlewiskiem w poszukiwaniu Oresta Jakimowa, o którego rzeźbach usłyszał od znajomych. Zdecydował się nawet kupić jedną z prac, ale okazało się, że jej autorem wcale nie jest Orest lecz Wroński (Mariusz Czajka).

Reklama

Zapłacił sporą sumę za rzeźbę i... wyjechał. W nowych odcinkach "Życia nad rozlewiskiem" Ordon wróci na Mazury, by zawiadomić Wrońskiego, iż jego praca bardzo spodobała się krytykom sztuki w Paryżu. Zaproponuje, że zajmie się sprzedażą kolejnych rzeźb jego autorstwa.

Piotr Polk, który wcielił się w Ordona rok temu, z powodu trwających właśnie zdjęć do "Ojca Mateusza", nie mógł ponownie przyjechać na Mazury, by znów zagrać ekscentrycznego Juliusza. Rolę "przejął" po nim Sławomir Głazek.

Sławomir Głazek, którego na co dzień oglądać można na scenie warszawskiego Teatru Polskiego, jest prawdziwym mistrzem serialowych epizodów. W ciągu ostatnich 10 lat zagrał w większości nakręconych w tym okresie polskich seriali. Ma na swoim koncie ponad pięćdziesiąt ról!

Zagrał m.in. dwie różne postacie w "Klanie" (w sezonie 2004/2005 wcielił się w wychowawcę w Pogotowiu Opiekuńczym, a w sezonie 2005/2006 w dyrektora ośrodka dla dzieci upośledzonych), widzieliśmy go też w "Na dobre i na złe", "Na Wspólnej", "Samym życiu", "Magdzie M.", "Czasie honoru", "Plebanii", "Barwach szczęścia" i ostatnio w "Prawie Agaty", "Przepisie na życie", "Ranczu" i "Hotelu 52".

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia Sławomira Głazka z planu "Życia nad rozlewiskiem 2" kręconego właśnie w okolicach Ostródy na Mazurach.

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat: Życie nad rozlewiskiem | seriale | Piotr Polk | Slawomir Głazek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje