Dom nad rozlewiskiem / Miłość nad rozlewiskiem / Życie nad rozlewiskiem/ Cisza nad rozlewiskiem

Pensjonat nad rozlewiskiem

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 760
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Czartoryska i Trzepiecińska walczą z... depresją

Anna Czartoryska, czyli Paula z "Nad rozlewiskiem", i Joanna Trzepiecińska, czyli Renata z "Barw szczęścia", znalazły się w gronie gwiazd, które postanowiły wesprzeć działalność Stowarzyszenia "Aktywnie przeciwko depresji" i wystąpiły podczas koncertu "Radość jest..." zorganizowanego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.


Muzyka była jedną z pierwszych znanych na świecie metod leczenia... depresji. Już Arystoteles mówił, że łagodzi obyczaje, a Pitagoras, że budzi w sercu pragnienie dobrych uczynków. Nic więc dziwnego, że Stowarzyszenie "Aktywnie przeciwko depresji" właśnie muzykę uznało za najlepszy sposób, by uczcić Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Reklama

W charytatywnym koncercie "Radość jest...", z którego dochód przeznaczony został na finansowanie działań edukacyjnych dla pacjentów dotkniętych depresją i ich rodzin, zgodziło się wystąpić mnóstwo znanych z seriali gwiazd.

Na scenie stołecznego Teatru Polonia o terapeutycznej mocy muzyki śpiewająco przekonywali widzów m.in. Anna Czartoryska, czyli Paula z "Nad rozlewiskiem", Joanna Trzepiecińska, czyli Renata z "Barw szczęścia", Magdalena Smalara, czyli Sylwia z "Przepisu na życie", Ewa Błaszczyk, czyli niezapomniana Kasia Piórecka z kultowych "Zmienników", Piotr Gąsowski, czyli doktor Czesław Basen z "Daleko od noszy", Robert Rozmus, czyli Mariusz Kwiatkowski z "M jak miłość", Michał Milowicz, czyli Czarek Bąk z "Barw szczęścia", oraz Czesław Mozil i Stanisław Soyka.

- Znam ludzi, którym depresja zniszczyła życie, wiem, że zły nastrój to coś, z czym codziennie walczą tysiące Polaków... Jeśli mogę choć w malutkim stopniu przyczynić się do tego, że ktoś, kto walczy z depresją, uśmiechnie się, bez wahania to robię! - mówiła Anna Czartoryska tuż przed swoim występem.

W naszej galerii znajdziecie fotorelację z koncertu "Radość jest..." Zobaczcie, jak na scenie Teatru Polonia prezentowały się gwiazdy, które zgodziły się wesprzeć Stowarzyszenie "Aktywnie przeciwko depresji"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje