Reklama

Dom nad rozlewiskiem / Miłość nad rozlewiskiem / Życie nad rozlewiskiem/ Cisza nad rozlewiskiem

Pensjonat nad rozlewiskiem

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 786
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Cisza nad rozlewiskiem": Dlaczego Kuba i Agata postanowią się rozstać?

Ten związek wcale nie był skazany na niepowodzenie! Kuba (Antoni Królikowski) i Agata (Orina Krajewska) wierzyli, że uda się im ułożyć sobie życie we dwoje i bardzo chcieli być razem. Niestety, ich miłość szybko się wypali...


Reklama

Rozwód miał być dla Kuby przepustką do nowego życia. Kiedy żenił się z Marysią (Olga Frycz), był nieodpowiedzialnym lekkoduchem, który uważał, że cały świat leży mu u stóp. Chciał pracować, ale żadnej posady nie potrafił utrzymać zbyt długo. Wiedział, że żona nie da mu zginąć.

Dopiero gdy poznał Agatę, zrozumiał, iż powinien wziąć swój los we własne ręce, bo życie wcale nie jest - jak mu się wydawało - nieustającą imprezą. Agata rozbudziła w nim nadzieje na szczęście i sprawiła, że zaczął poważnie myśleć o przyszłości. Marysia bardzo się cieszyła, że z Kuba chce się zmienić, dopiero jednak, gdy zobaczyła go na ulicy w objęciach Agaty, uświadomiła sobie, że wcale nie chce zmienić się dla niej!

Zażądała rozwodu i zerwała wszystkie kontakty z Agatą, która była jej dobrą koleżanką, po czym wyjechała na Mazury, gdzie czekał  na nią Krzysztof (Mateusz Janicki).

Wspólne życie Kuby i Agaty - jak okaże się już w 1. odcinku "Ciszy nad rozlewiskiem" - nie będzie usłane różami. Problemy finansowe, z jakimi przyjdzie się im borykać, sprawią, że kłótnie staną się dla nich po prostu codziennością. Agata nie będzie umiała pogodzić się z faktem, że Kuba - zamiast zakasać rękawy i wziąć się do jakiejś pracy - wymyśla coraz to nowe sposoby na przeżycie miesiąca za tysiąc złotych, zapewniając, że brak pieniędzy wyzwala jego... kreatywność.

- Wiem, jak odbić się od dna - wyzna kiedyś Kuba przy kolacji i zapewni Agatę, że znalazł sposób na szybkie pozbycie się kłopotów.

- Kupię samochód i będę woził ludzi do ślubu - powie, ale ukochana wcale nie zapali się do tego pomysłu, a wręcz go wyśmieje...

Kryzys, jaki przechodzić będzie związek Agaty i Kuby, pogłębi się, kiedy właściciel wynajmowanego przez nich poddasza upomni się o zaległy czynsz, a nie mogąc się doprosić zapłaty, nakaże swym lokatorom natychmiast opuścić mieszkanie. Zdesperowany Kuba zdecyduje, że razem z Agatą zamieszkają u jego rodziców...

Jak dziewczynę Kuby przyjmie w swym domu jego matka (Małgorzata Sadowska)? Jak długo Agata wytrzyma po jednym dachem z niezbyt do niej przychylnie nastawioną kobietą? Co ostatecznie przesądzi o tym, że Kuba i Agata zdecydują się na definitywne rozstanie?

Na 1. odcinek "Ciszy nad rozlewiskiem" - ostatniej serii mazurskiej sagi - TVP1 zaprasza 7 grudnia o godzinie 20.25.

Dowiedz się więcej na temat: Cisza nad rozlewiskiem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje