Reklama

Żmijowisko

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 168
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Zmijowisko": nowa jakość w polskiej telewizji?

Dwa pierwsze odcinki "Żmijowiska" zdają się być wstępem, przystawką do głównego dania. Akcja powoli nabiera rozpędu, atmosfera staje się coraz bardziej gęsta i nieprzyjemna. Mamy trochę czasu na poznanie bohaterów z różnych stron oraz łączących ich relacji. 

Reklama

Chociaż oglądałam serial z dużym zaciekawieniem, to brakowało mi wystrzału, który sprawiłby, że będę niecierpliwie odliczać dni do kolejnych odcinków. 

Być może przełożyła się na to znajomość książki. Jak chyba każdy czytelnik, mam w głowie swoją wersję serialu i niektóre sceny wyobrażałam sobie trochę inaczej.  

Wiem to, co czeka bohaterów i kto zawinił. Muszę przyznać, że trochę zazdroszczę osobom, które z odcinka na odcinek będą dopiero odkrywać tajemnice Żmijowiska. 

Siłą serialu jest prawdziwie gwiazdorska obsada. Paweł Domagała (Arek), Agnieszka Żulewska (Kamila), Piotr Stramowski (Robert), Wojciech Zieliński (Krzysztof) czy Marta Malikowska (Joanna) idealnie oddają emocje oraz intencje swoich bohaterów. Szczególnie trudne zadanie stało przed Żulewską i Domagałą, którzy wcielili się w rodziców zaginionej Ady. 

Na dwa różne sposoby próbują sobie poradzić z niewyobrażalną tragedią. Kamila zamyka się na świat i z każdym dniem coraz bardziej zapada się w sobie. Gotowy do działania Arek zdaje się być jej całkowitym przeciwieństwem. 

Dobrze poradziła sobie również młoda obsada. Hanna Koczewska z dużą naturalnością odegrała rolę znudzonej nastolatki. Kamila Urzędowska i Stanisław Cywka doskonale się uzupełniają. Bez problemu dorównywali kroku bardziej doświadczonym aktorom. Dodatkowo nowe twarze w polskich serialach, to zawsze miła odmiana. 

Za reżyserię serialowego "Żmijowiska" odpowiada Łukasz Palkowski. Po romansie z produkcjami TVN ("Diagnoza", "Pułapka", "Chyłka") powraca do Canal+. To właśnie dla tej stacji nakręcił "Belfra", który nieźle namieszał wśród fanów kryminałów. Palkowski pytany o to, co różni te dwie produkcje odpowiada krótko: wszystko. Książka wciągnęła go do ostatniej strony. Jego zafascynowanie historią widać również na ekranie. Piękne plany i ujęcia z pewnością wyróżniają "Żmijowisko" na tle wielu polskich produkcji. 

Twórcy obiecali nową jakość w polskiej telewizji. Słysząc określenie "serial premium", przychodzą mi na myśl zagraniczne produkcje typu "Detektyw" czy "Wielkie kłamstewka". Od takich seriali oczekuje się czegoś więcej. Po pierwszych odcinkach "Żmijowisko" nie do końca spełniło moje oczekiwania, ale jest na dobrej drodze. Pierwsze odcinki oceniam na 6,5/10 i czekam na więcej. 

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje