Reklama

X Files

Z Archiwum X

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 313
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Z Archiwum X": Od kosmitów do koncertów. Co robi dziś David Duchovny?

David Duchovny przez lata dał się poznać nie tylko jako serialowy Fox Mulder, ale również jako ceniony wokalista i autor tekstów. Jak potoczyła się jego kariera i dlaczego postanowił na dwa lata odpocząć od aktorstwa?

David Duchovny urodził się 7 sierpnia 1960 roku w Nowym Jorku. Aktor ma polskie korzenie, o czym zresztą często wspomina w wywiadach czy podczas tras koncertowych. Dziadek Duchovny’ego był żydowskim emigrantem z Ukrainy, a jego babcia pochodziła z Polski.

Reklama

Ciekawostką jest fakt, że na początku nie myślał o aktorskiej karierze. Po ukończeniu nauki (studiował literaturę angielską na Uniwersytecie Yale, gdzie uzyskał tytuł magistra) planował zrobienie doktoratu. Otworzył nawet przewód doktorski, jednak pracy nie obronił ze względu na kolejne propozycje filmowe.

Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w reklamie niemieckiej marki w 1987, a rok później zagrał małą rólkę w "Pracującej dziewczynie", komedii romantycznej z Melanie Griffith i Harrisonem Fordem.

Potem wcielił się w postać agentki Denise Bryson w trzech odcinkach "Miasteczka Twin Peaks" jaki i zagrał narratora w serialu erotycznym Showtime "Pamiętnik Czerwonego Pantofelka".

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje