Weeds

Trawka

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 58
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Trawka" nadal uzależnia

Mary-Louise Parker wciela się w serialu "Trawka" w postać Nancy Botwin, żony i matki, która zajmuje się rozprowadzaniem marihuany. Siódmy sezon serialu rozpoczął się w czerwcu.

Owdowiała dilerka

Parker, która popija herbatę w hotelu Manhattan podczas sobotniego wywiadu, jest uderzająco piękna z długimi, błyszczącymi, czarnymi włosami. Tematem wywiadu jest nowy sezon jej serialu produkowanego przez telewizję Showtime, "Trawka", który powrócił na antenę 27 czerwca.

Parker czuje się znakomicie w roli Nancy Botwin, owdowiałej matki mieszkającej na przedmieściach, która sprzedaje marihuanę, by jej rodzina mogła związać koniec z końcem. Ostatnio Botwin zaczęła się spotykać z meksykańskim dilerem narkotyków, co wprowadza do serialu sceny żywiołowego seksu.

- Uwielbiam nasz serial, bo jest niestandardowy - mówi Parker.

- Nie powstrzymujemy się przed niczym. Dodajemy co nieco od siebie i to mnie fascynuje.

A co przed nami w nowym sezonie? Parker zastanawia się nad tym pytaniem, a następnie potrząsa głową.

- Nie chciałabym niczego zdradzić - mówi - ale Nancy wciąż znajduje się w takiej samej sytuacji. Robi się naprawdę zwariowanie. Bardziej niż ostatnio.

Parker nie bierze narkotyków...

To zabawne, że Parker gra w serialu o narkotykach, ponieważ, jak mówi, zawsze trzymała się z daleka od używek tego rodzaju.

- Nie biorę narkotyków - zapewnia aktorka. - Unikam tego typu rzeczy. Nie potrzebuję ich w swoim życiu. Nigdy tego nie paliłam. Ten rodzaj ucieczki nie jest dla mnie interesujący.

Interesuje ją za to twórczy wkład w powstawanie "Trawki".

- Atmosfera jest bardzo swobodna. Mam pomysł i mówię o nim. Mam głos i korzystam z tego. Po prostu zawsze zależy mi na tym, by serial był coraz lepszy. Wydaje mi się, że z tymi wszystkimi moimi pomysłami jestem zarówno dobra, jak i nieznośna.

Jedną z najtrudniejszych spraw związanych z pracą w serialu jest sposób, w jaki wytłumaczyć dzieciom, czym zajmuje się ich mama w telewizji.

- Ostatecznie najstarszy syn dowiedział się, że serial jest związany z narkotykami - wyznaje Parker - ale nie wie, co to słowo oznacza. Staram się unikać tego tematu. Mówię: 'Narkotyki to coś, co mogą zażywać ludzie, ale nie my. Co chcesz na kolację?'.

Serial to... zobowiązanie na lata

Parker przyjęła propozycję pracy na planie "Trawki" w momencie, gdy jej kariera filmowa zaczęła się rozkręcać. Dlatego wiele osób było zaskoczonych jej decyzją, zwłaszcza że praca w serialu to zobowiązanie na lata.

- Oczywiście, są momenty, gdy nie mam czasu grać w filmach. Ale pocieszam się, myśląc: 'Rola w "Trawce' jest bardzo dobra, w dzisiejszych czasach ciężko będzie ci znaleźć coś równie wartościowego'. Wolę zagrać w kilku świetnych serialach telewizyjnych, niż wystąpić w filmie, w którym scenariusz jest zaledwie średni - wyjaśnia.

- W moim ostatnim filmie spadałam ze wzgórza, myśląc: 'Tak naprawdę o wiele prostsze jest nauczenie się sześciostronicowego monologu. Słowa cię nie poturbują i nie sprawią, że będziesz marzyć o kąpieli.

- Wiem też, że my, cała ekipa 'Trawki', jesteśmy tam dla siebie" - dodaje. -To naprawdę niesamowity zespół.

Poza tym, Parker odrzuca przemoc w wielu scenariuszach filmowych, które otrzymuje:

- Szczerze mówiąc, nie chcę być w pokoju, w którym jest broń - mówi. - Ale, co zabawne, musiałam strzelać z kuszy w moim serialu, co było całkowicie absurdalne.

Jako ciężko pracująca matka - Parker niedawno rozstała się z Jeffreyem Deanem Morganem, z którym gra w "Trawce" - musi poświęcać większość swojego wolnego czasu dzieciom. Jednak gdy te już leżą w łóżkach, znajduje trochę czasu dla siebie.

- Jestem zapalonym czytelnikiem - mówi. Teraz najczęściej czytam poezję. Bardzo mnie to pasjonuje. Mam dwoje małych dzieci, więc trudno mi przeczytać książkę do końca - śmieje się aktorka.

- To by było zbyt piękne. Z wierszami jest po prostu łatwiej.

Rozmawiała Cindy Pearlman (jest niezależną pisarką z Chicago)

New York Times

Tłum. Aldona Wijasińska

Dowiedz się więcej na temat: Mary-Louise Parker | Trawka

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje