Reklama

Baywatch

Słoneczny patrol

Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 166
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Słoneczny patrol": Pamela Anderson obchodzi 48. urodziny!

Pamela Anderson na przestrzeni lat /Hulton Archive/ Valerie Macon/ YouTube /Getty Images

Pamela Anderson, choć na swoim koncie nie ma zbyt wielu ról filmowych, na stałe zapisała się w historii amerykańskiej telewizji. Odtwórczyni roli C.J. Parker w "Słonecznym patrolu" obchodzi dziś 48. urodziny.


Od reklamy piwa do seksbomby na plaży

Reklama

Swoją karierę - pełną wzlotów i upadków, skandali większych i mniejszych – Pamela rozpoczęła w 1991 roku, kiedy pojawiła się na moment w sitcomie „Pan Złota Rączka”. Przedtem wzięła udział w kampanii reklamowej kanadyjskiego piwa i pojawiła się na okładce „Playboya”.

Przełomem okazała się rola C.J. – ratowniczki o wielkim sercu – w bijącym w latach 90. rekordy popularności serialu „Słoneczny patrol”.

Co prawda Anderson dołączyła do obsady dopiero w 3. sezonie, ale od razu zyskała sympatię widzów. Fani do dzisiaj wymieniają C.J. jako jedną z ulubionych postaci serii. Po odłożeniu czerwonego stroju kąpielowego w 1997 roku Pamela jeszcze raz dołączyła do kalifornijskiej ekipy w filmie „Słoneczny Patrol. Ślub na Hawajach”.

Żyleta ze Złotą Maliną

Jeżeli jednak mały ekran był łaskawy dla kanadyjskiej aktorki, to niestety nie można tego powiedzieć o kinie.

Fani mogą pamiętać film „Żyleta” (1996), ekranizację komiksu w reżyserii Davida Hogana, za którą Pamela otrzymała Złotą Malinę w kategorii najgorszy debiut aktorski.

Przez chwilę występowała w swoim autorskim programie „V.I.P”, zatańczyła w „Tańcu z gwiazdami” i napisała dwie książki („Gwiazda” i „Star Struck”).

Nagie skandale

Jednak to nie kariera modelki czy wyczyny Anderson w serialach przyciągały uwagę szerszej publiczności.

Tematem nr 1 zawsze było jej życie prywatne i związane z tym skandale, które zresztą z chęcią sama wywoływała.

A to rozpoczęła striptiz w jednym z odcinków „Saturday Night Live”, to dokonała kolejnego powiększenia piersi albo zatańczyła bez stanika podczas występu Eltona Johna. Ze stron tytułowych prasy bulwarowej nie schodziły również szczegóły jej związku z Tommym Lee, a później Kid Rockiem.

Nowy wizerunek

Dzisiaj i życie zawodowe, i życie prywatne Pameli całkowicie się zmieniło. Anderson zmieniła swój wizerunek, zaangażowała się w działalność społeczną, jest aktywistką i obrończynią praw zwierząt – od wielu lat związana jest z organizacją PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt).

W 2014 roku wspólnie z CHIDEO zrealizowała dokument „A Conversation with Pamela Anderson” w którym opowiada o swoim dzieciństwie i o tym dlaczego chce pomagać. Z obrazu wyłania się obraz osoby zupełnie inny od jej medialnego wizerunku.

Pozostaje nam życzyć wszystkiego najlepszego i trzymać kciuki za następne projekty.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pamela Anderson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje