Reklama

rodzinka.pl

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 4783
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"rodzinka.pl": Maciej Musiał chce wydać książkę z wierszami swojej mamy!

Maciej Musiał, czyli Tomek Boski z "rodzinki.pl", postanowił zrobić swojej mamie niezwykły prezent z okazji Dnia Matki. Wpadł na pomysł, by wydać tomik z jej wierszami. - Nie powinny leżeć w szufladzie - stwierdził, gdy po raz pierwszy je przeczytał.


ReklamaO tym, że mama pisze wiersze, Maciej Musiał wiedział od dawna. Nigdy jednak ich nie czytał. Dopiero niedawno znalazł na biurku zapisane przez mamę kartki...

- Mama jest ambitna, więc chyba uważała, że to nie jest wystarczająco dobre i że pewnie nikomu się nie przyda - wyznał w wywiadzie z Olivierem Janiakiem, do którego zwrócił się z prośbą o pomoc w realizacji swojego planu wydania poezji mamy.

Wiersze Anny Musiał zrobiły na Maćku ogromne wrażenie.

- Pochłaniałem każde słowo - twierdzi serialowy Tomek Boski z "rodzinki.pl", dodając, że nie jest łatwo go poruszyć, ale to, co przeczytał, wyzwoliło w nim mnóstwo emocji.

- Nie umiem powiedzieć, czy to dobre wiersze. Musiałem to skonsultować. No i ludzie, którzy się na tym znają, byli pozytywnie zaskoczeni. Usłyszałem, że to mocna rzecz o kobiecym przeżywaniu - powiedział.

Wiersze bardzo pozytywnie oceniły już osoby mogące pomóc Maćkowi w realizacji jego marzenia, by sprawić mamie - wydaniem jej utworów - wspaniały prezent.

Mama Maćka zaczęła pisać, kiedy była w liceum. Mając 18 lat zdobyła nawet nagrodę na Warszawskiej Jesieni Poetyckiej, ale nigdy nie myślała, by opublikować swe wiersze, bo pisała je - jak mówi - dla siebie. Syn przekonał ją jednak, że powinna podzielić się swoją poezją z innymi...

Ostatnie miesiące nie były dla Maćka łatwe. Oprócz tego, że miał przed sobą przygotowania do matury, musiał też zmierzyć się z... rozpadem małżeństwa rodziców, którzy rozwiedli się w kwietniu. Potem znalazł wiersze mamy. Wiersze o samotności, pełne bardzo osobistych wyznań. Dziś, kiedy matura nie spędza mu już snu z powiek, poświęca sporo czasu, by przekonać jednego z wydawców do tego, że warto opublikować utwory jego mamy. Niewykluczone, że debiutancki tomik poezji Anny Musiał wkrótce trafi do księgarń.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rodzinka.pl | Maciej Musiał

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje