Reklama

Przyjaciółki

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 5745
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Gwiazdy, które przełamują ciążowe tabu

Popularność mediów społecznościowych bardzo wpłynęła na współczesne trendy m.in. modowe czy urodowe. Wiele osób pokazuje na nich swoje idealne życie - luksusowe wakacje, piękne ubrania, wysportowane sylwetki. Według niektórych buduje to niemożliwe do osiągnięcia wzorce. Są jednak gwiazdy, które wykorzystują moc social media w dobrym celu.

Jeszcze niedawno osoby z pierwszych stron gazet zawsze musiały wyglądać jak najlepiej. Nawet gdy dopiero urodziły dziecko. Dzisiaj powoli się to zmienia. Gwiazdy nie tylko pokazują się od naturalnej strony, ale również przełamują kolejne tabu oraz bariery. Dzięki mediom społecznościowym mogą ze swoim przekazem dotrzeć do bardzo dużego grona odbiorców.

Reklama

Od pewnego czasu wśród celebrytów panuje swoisty trend odczarowujący obraz perfekcyjnego macierzyństwa. Od znanych mam nadal wymaga się, by po ciąży niemal od razu wróciły do pracy oraz idealnego wyglądu. Niestety, nie dla każdej kobiety jest to możliwe. Niedawno Aleksandra Żebrowska po raz trzeci została matką. Żona Michała Żebrowskiego od dawna zamieszczała na swoim Instagramie posty, których treści wzbudzały duże emocje. Nie zawsze te pozytywne. 

Modelka nie boi się pokazywać, czym naprawdę jest macierzyństwo oraz jak wygląda kobiece ciało po ciąży. Kilka dni temu dodała zdjęcie podczas karmienia piersią z chustą na głowie i podpisem "Może się pani zasłonić?". Chociaż jest to jak najbardziej naturalny stan rzeczy, to karmienie piersią wiele osób wciąż uważa za temat tabu, o którym nie powinno się publicznie mówić. A tym bardziej pokazywać. Kobiety publicznie karmiące dzieci często spotykają się z bardzo nieprzyjemnymi reakcjami. Również fani Żebrowskiej podzielili się na dwie grupy. "Uwielbiam pani posty i dystans do siebie. Zgadzam się z Panią w 100 %. Co to, komu przeszkadza, to naturalne, że dziecko trzeba nakarmić, "I bardzo dobrze, że pani to propaguje! To dziwne, że w XXI wieku nadal wiele osób jest zdziwionych, kiedy widzą matkę karmiącą w miejscach publicznych" - pisali zachwyceni. 

Inni nie kryli swojego oburzenia. "Myślę, że takie epatowanie biustem może przeszkadzać. Nie popadajmy w skrajności", "Obrzydliwe. Cycki nie stają się magicznie bulletka po urodzeniu bombelka więc nie rozumiem czemu mamy mieć to wystawione przed oczy. Jestem wolnym człowiekiem i nie mam zamiaru specjalnie się chować no madka karmi. To madka powinna się dostosować do dobrego obyczaju i się zakryć. Zwracam uwagę na to koleżankom i zwracam tobie. Schowaj obleśne cycory. A wszystkim osobom które nie chcą oglądać takiego badziewia polecam mój sprawdzony sposób: madka siedzi z cycorami na wierzchu w kawiarni czy restauracji, podaj jej do zapłaty twój rachunek bo nie możesz bez obrzydzenia zjeść i wypić, od razu się zakrywają/ uciekają. To jak włos w zupie, nikt sobie tego przy posiłku nie życzy! [pisownia oryginalna]" - można przeczytać pod zdjęciem. 

To nie pierwszy raz gdy post Żebrowskiej wywołał zamieszanie w sieci. Chwalona za idealną sylwetkę modelka, rok temu wrzuciła zdjęcie swoich... rozstępów. Szybko zalały ją komentarze zachwyconych fanek. Żebrowska niedawno została po raz trzeci matką. Obok gratulacji zaczęły do niej spływać pytania o powrót do dawnej sylwetki. "Jedno z moich ulubionych pytań́: "Kiedy zamierza Pani odzyskać́ ciało po ciąży?". Nie straciłam ciała, przeciwnie - sporo go ostatnio zyskałam. Doceniajmy siłę̨ kobiet w tym wyjątkowym czasie, wspierajmy się̨ nawzajem w akceptowaniu rozstępów czy nadmiaru wagi - zamiast prześcigania się w sposobach na zrzucenie "brzuszka" kilka tygodni po porodzie. Bo z tego brzuszka, po 9 miesiącach wyszedł człowiek" - napisała pod fotografią, na której widoczny jest pociążowy brzuch.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje