Reklama

Friends

Przyjaciele

Ocena
serialu
9
Bardzo dobry
Ocen: 954
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Tym serialowym aktorom kariera w kinie nie była pisana

David Duchovny

Kariera Davida Duchovnego rozpoczęła się od epizodów w reklamach. Zadebiutował niewielką rolą w filmie "Pracująca dziewczyna". Miał również okazję pojawić się w serii erotycznej "Pamiętnik czerwonego pantofelka" i epizodycznie w "Miasteczku Twin Peaks", jako transseksualny agent specjalny, Dennis. 

Reklama

Od 1993 roku do 2002 roku David Duchovny poświęcił się całkowicie roli agenta Foxa Muldera w serialu "Z Archiwum X", która przyniosła mu wówczas niebywałą popularność. Korzystając z rozgłosu, Duchovny pojawiał się na dużym ekranie, jednak żadna z jego ról nie przebiła udziału w kultowym serialu.

Kolejna fala popularności nadeszła wraz z premierą produkcji "Califronication", gdzie wcielił się w głównego bohatera, Hanka Moody’ego. Za rolę pisarza seksoholika, podobnie jak wcześniej za kreację agenta FBI, David otrzymał Złoty Glob.

W życiu prywatnym aktorowi wiodło się trochę gorzej. Duchovny był mężem Tei Leoni. Ich związek zakończył się, kiedy na jaw wyszło, że Duchovny był uzależniony od seksu i zdradzał żonę.

W sierpniu 2008 roku trafił do kliniki; parę miesięcy wcześniej para ogłosiła separację. Do rozwodu doszło w 2014 r. Duchovny i Leoni mają dwójkę dzieci - córkę Madeline i syna Kyda.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje