Reklama

Przepis na życie

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 1098
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Szyc: Gotowanie jest jak seks

W serialu "Przepis na życie" wciela się w kucharza. Borys Szyc wyznaje, czy sprawia mu to frajdę, a także zdradza, kto trzyma chochlę w jego prywatnej kuchni i tłumaczy, dlaczego mężczyzn ciągnie do garów.

Czy gotowanie jest seksowne?

Reklama

Borys Szyc: - Bardzo! Działa na wszystkie zmysły, pobudza je, stymuluje. Jedzenie też może być bardzo podniecające. Wspomnijmy choćby słynne sceny w kuchni z filmu '9 i pół tygodnia'. Dłoni i ust, które są niezbędne przy jedzeniu, używamy także podczas seksu, myślę więc, że łączenie jednego z drugim jest wskazane (śmiech).

Co zwykle serwujesz swojej ukochanej Kai i córeczce, Soni?

- Moje kobiety jedzą różnie, a nawet bardzo różnie. Sonia, jak chyba każda mała dziewczynka, najchętniej żywiłaby się wyłącznie słodyczami. Chciałaby, żeby wszystko było jak w bajce o Jasiu i Małgosi - z piernika i czekolady. Ja jednak staram się nauczyć ją zdrowego i smacznego jedzenia. Podsuwam jej świeże warzywa, zabieram do sprawdzonych restauracji. Jako szef domowej kuchni muszę przecież dbać o zdrowie moich najbliższych!

A czy myślisz, że Sonia odziedziczy po tobie kulinarną pasję?

- Tak sądzę. W każdym razie uczestniczyła w przygotowaniu potraw, które trafiły w zeszłym roku na nasz stół wigilijny. A w jej ostatnie, szóste, urodziny zorganizowaliśmy taką małą cukiernię. Wszystkie zaproszone dzieci miały stanowiska, wałki, foremki i wypiekały ciasteczka, w czym towarzyszyli im profesjonalni kucharze. Sonia bawiła się świetnie.

Jednak mężczyźni uważani są za lepszych kucharzy. Dlaczego?

- To jest chyba męski zawód. Tak jakoś się przyjęło w PRL-u, że gotuje kucharka - wkurzona pani przewiązana fartuchem. Jednak później powiało z Zachodu i zauważyliśmy, że częściej i lepiej gotują właśnie mężczyźni.

Dlaczego? Czy mają coś czego nie posiadają kobiety?

- Nie chodzi tu o jakiś rodzaj dyskryminacji. Myślę, że jest to swego rodzaju uwarunkowanie biologiczne czy genetyczne... Cóż, w jednych rzeczach wy jesteście lepsze od nas, a w innych odwrotnie. Czasem mam wrażenie, że mężczyźni mają mocniej rozwinięte kubki smakowe.

To brzmi seksistowsko.

- Ale chyba tak jest. Nie zrozum mnie źle - wy też umiecie gotować. A jeszcze jak przy tym wyglądać! Choćby Nigella Lawson. Uwielbiam patrzeć, jak pichci.

Z Borysem Szycem rozmawiała Natalia Hołownia.

W ŚwiecieSeriali.pl często piszemy o Borysie Szycu. Zarejestruj się w serwisie i dodaj ten serial do ulubionych, a powiadomimy Cię o nowych wydarzeniach z nim związanych.

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Borys Szyc | Przepis na życie | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje