Reklama

Przepis na życie

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 1099
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Gwiazdy, których waga zawsze budzi kontrowersje

Niemal każdy element prywatnego życia gwiazd jeszcze szeroko komentowany w internecie. W mediach oraz sieci można znaleźć informację o nawet najdrobniejszej zmianie w ich wyglądzie. Często pisze się o tym więcej niż o ich zawodowych dokonaniach.

Krytyka wyglądu znanych osób wpływa na wszystkie kobiety. W ubiegłym roku psycholodzy z McGill University w Montrealu wykazali, że medialne komunikaty i nieprzychylne komentarze internautów, odbijają się na postrzeganiu również "zwykłych" kobiet.

Reklama

W polskim show-biznesie są osoby, których waga wzbudza szczególne zainteresowanie. Niezależnie czy straciły na wadze, czy przytyły - zawsze spotkają się z krytyką.   

Pokazuje to, że współczesne standardy piękna są niemożliwe do osiągnięcia. Zawsze znajdą się krytycy czyjegoś wyglądu.  

Dominika Gwit

32-letnia aktora od lat gości na pierwszych stronach gazet. Jej zmagania z wagą od lat są na ustach wszystkich. Dominika Gwit zyskała spore grono fanów po roli w serialu "Przepis na życie". Waga młodej aktorki odbiegała od show-biznesowych standardów. Coraz częściej pozowała na ściankach i wkrótce zaczęła walkę o szczupłą sylwetkę. Dzięki specjalnie dobranej diecie zrzuciła aż 50 kilogramów. Swoje doświadczenia opisała potem w książce "Moja droga do nowego życia". 

Niestety, Dominikę dopadł efekt jo-jo. Jak sama dzisiaj przyznaje, utrzymanie niskiej wagi było dla niej ogromnym psychicznym i fizycznym obciążeniem. Aktorka twierdziła jednak wówczas, że "wpadła w obsesję odchudzania". Po pewnym czasie gwiazda wróciła do "starych" kilogramów. Dziś Gwit waży dużo więcej niż przed odchudzaniem, ale nieustannie podkreśla, że wreszcie jest szczęśliwa. 

Działa aktywnie na rzecz ruchu #podypositive i przestrzega kobiety przez niebezpieczeństwami, jakie niesie za sobą poddawanie się społecznej presji. Wiele osób chwali aktorkę za jej postawę, inni zarzucają jej promowanie otyłości. Paradoksalnie gdy Gwit była szczuplejsza też spotykała się z krytyką swojego wyglądu. Zarzucano jej, że przesadziła z odchudzaniem oraz poddanie się presji idealnego wyglądu. 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje