Reklama

Gossip Girl

Plotkara

Ocena
serialu
7,8
Dobry
Ocen: 340
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Plotkara": Leighton Meester w dzieciństwie przeżyła koszmar. Urodziła się w… więzieniu

Leighton Meester zasłynęła rolą Blair Waldorf w serialu „Plotkara”. Popularny serial przyniósł jej ogromną rozpoznawalność i uwielbienie fanów. Aktorka stała się idolką nastolatek i ikoną współczesnej mody. Zyskała również status jednej z najpiękniejszych i najbardziej pożądanych aktorek. Zdawałoby się, że jej życie to pasmo sukcesów i pięknych chwil. Jednak niewiele osób wie, z jakimi problemami aktorka musiała zmagać się w dzieciństwie. Już na starcie nie miała lekko – gdy się rodziła jej mamę transportowano właśnie z teksańskiego więzienia.

Leighton Meester: Szokujące fakty z dzieciństwa

Aktorka urodziła się 9 kwietnia 1986 roku w Fort Worth w Teksasie. Okoliczności narodzin Meester i jej pierwsze miesiące życia były niezwykłe. Kiedy aktorka miała przyjść na świat jej rodzice odsiadywali wyroki w teksańskim więzieniu federalnym za powiązania z grupą przemycającą marihuanę z Jamajki do Stanów Zjednoczonych. W momencie rozpoczęcia porodu jej matka została przetransportowana do szpitala i pierwsze trzy miesiące życia córki spędziła z nią w jednym z ośrodków resocjalizacyjnych.

Po tym czasie kobieta musiała wrócić za kratki i razem z ojcem Leighton odsiedzieć wyrok do końca. W tym czasie dziewczynka trafiła pod opiekę babci. Już jako dorosła kobieta wspominała, że choć dzieciństwo miała nietypowe, to wcale nie czuła się gorsza lub "inna", a te doświadczenia wiele ją nauczyły:

Reklama

W wieku 11 lat przeprowadziła się z matką do Nowego Jorku i tam zaczęła swoją karierę. Pierwsze kroki stawiała jako modelka, by później już na dobre "wsiąknąć" w aktorstwo.

Zobacz też: "Rodzice nie do pary": Leighton Meester, gwiazda "Plotkary", w nowym serialu

Kariera

Leighton Meester na ekranie pojawiła się po raz pierwszy w 1999 roku w serialu "Prawo i porządek" w wieku zaledwie 14 lat. Po udanym debiucie zaczęła regularnie pojawiać się gościnnie w różnych produkcjach. Zagrała m.in. w "Jordan w akcji", "Siódme niebo", "Veronica Mars", "24 godziny", "8 prostych zasad oraz Ekipa".

Prawdziwy przełom w jej karierze nastąpił w 2007 roku, kiedy otrzymała rolę Blair Waldorf w hitowym serialu "Plotkara". Jej kreacja uznawana była za jeden z lepszych elementów serialu, a sama aktorka zdobyła uznanie i ogromną rozpoznawalność.

Meester sprawdziła się również jako aktorka filmowa. Najbardziej możemy kojarzyć ją z takich produkcji, jak: "Nocna randka", komedii "Monte Carlo" u boku Seleny Gomez, czy "Spadaj, tato" z Adamem Sandlerem i Hugh Laurie.

Pozew przeciwko matce

W 2011 roku o aktorce znów zrobiło się głośno w kontekście jej spraw rodzinnych. Meester i jej matka złożyły do sądu wzajemne posty sądowe, dotyczące wsparcia finansowego, którego Leighton udzielała swojemu bratu, borykającemu się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Aktorka twierdziła, że co miesiąc przesyła swojej matce 7,5 tysiąca dolarów, a ta nie wykorzystuje pieniędzy zgodnie z przeznaczeniem. Podobno kobieta miała wydawać całą sumę na operacje plastyczne i zabiegi upiększające.

Matka aktorki również złożyła pozew do sądu, żądając od córki 3 milionów odszkodowania. Matka Meester twierdziła, że córka nie dotrzymała umowy - w mniemaniu kobiety Leighton obiecała przesyłać co miesiąc 10, a nie 7,5 tysiąca dolarów. Aktorka stanowczo temu zaprzeczyła. Sąd przychylił się do jej wersji wydarzeń i oddalił żądania matki. Meester przejęła również opiekę nad młodszym o 8 lat bratem.

Życie prywatne

Mimo wszystkich perturbacji w życiu rodzinnym i trudów dzieciństwa, aktorka ułożyła sobie życie. W 2013 roku zaręczyła się z Adamem Brodym, którego poznała na planie filmu "Córka mojego kumpla". Po kilku miesiącach wzięli ślub, a w 2015 roku urodziła się im córka - Arlo. W 2020 roku przyszedł na świat syn pary.

Aktorka obecnie nie zdradza szczegółów z życia prywatnego. Małżonkowie właściwie nie pokazują się razem publicznie. Łatwiej o zdjęcie paparazzich z ich wspólnych surferskich wyczynów niż z czerwonego dywanu.

Zobacz także: Katarzyna Glinka na wakacyjnych fotografiach. Aktorka ponętnie wyłania się z wody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy