Reklama

Na Wspólnej

Ocena
serialu
8,4
Bardzo dobry
Ocen: 10886
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jacek Kawalec: Był gwiazdą lat 90. Co u niego słychać?

Jacek Kawalec w pamięci wielu telewidzów na długo zapisał się jako gospodarz legendarnej "Randki w ciemno". Jednak na przestrzeni lat dał się poznać również jako świetny aktor oraz wokalista. Co u niego słychać?

W 1984 roku Jacek Kawalec ukończył wydział aktorski PWSFTviT w Łodzi. Od tego czasu związany był z warszawskimi teatrami oraz próbował swoich sił na małym i dużym ekranie.

Reklama

Jego pierwszą serialową rolą była postać w produkcji "Żuraw i czapla" (1985). W tym samym roku pojawił się jeszcze w "Zdaniem obrony" i "Okruchach wojny".

Przełomem w jego karierze okazał się program "Randka w ciemno", którego prezenterem był w latach 1992 - 1998). Przez wiele lat widzowie kojarzyli go właśnie z tej "roli".

Sam Kawalec czas spędzony przy produkcji programy TVP1 wspomina dobrze.

"To była jedna z moich aktorskich w pewnym sensie ról, którą wspominam z sentymentem, najsolidniej chyba zapamiętana przez szeroką widownię. Mimo że kiedy prowadziłem program, byłem jednocześnie aktorem Teatru Polskiego w Warszawie, grając w rozmaitym repertuarze, od Szekspira, Słowackiego i Fredrę po Gombrowicza" - mówił w wywiadzie.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje