Reklama

Na dobre i na złe

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 81505
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Na dobre i na złe": Śmierć przez narkotyki?

W 576. odcinku "Na dobre i na złe" Zuza dołączy do lekarzy z Leśnej Góry. Doktor Krakowiak dostanie etat dzięki pomocy Latoszka. Kolega pokaże jej CV Tretterowi i poleci dziewczynę na miejsce zwolnione przez Marka Rogalskiego - a dyrektor będzie pod wrażeniem! Czy Zuza odnajdzie w szpitalu swoje miejsce - i odzyska dawną radość? Jedno jest pewne: w nowej pracy doktor Krakowiak na nudę nie będzie miała szans!

Jej "przygody" w Leśnej Górze zaczną się dramatycznie...   O poranku do drzwi lekarki zapuka "przyjaciółka" jednego z sąsiadów - Marzena - przerażona i bliska omdlenia.  

Reklama

- Niech mnie pani wpuści! Proszę! Proszę mi pomóc...ja...umieram...

Zuza od razu dziewczynę zbada i zadzwoni do Latoszka. Ordynator wyśle do jej domu ekipę ratowników, z Borysem na czele.

- Zuza, wszystko dobrze?! Latoszek mówił, że potrzebujesz pomocy! - Nie ja, ona... Wymioty, wysoka gorączka, brzuch wzdęty. Możliwe, że dziewczyna wróciła z jakiegoś egzotycznego kraju. Takiego koloru opalenizny nie nabiera się w solarium, uwierz mi...

Kwadrans później Marzena trafi do Leśnej Góry - pod opiekę Agaty. Jednak Latoszek od początku będzie jej leczenie nadzorował.

- Co z nią? - Gdybym potrafiła tak błyskawicznie stawiać diagnozy, zrobiłabym furorę jako jasnowidz, szefie... Powiem więcej, jak zrobimy rentgen! A badania wykażą, że chora... przemyca narkotyki!

Gdy Zuza dotrze w końcu do szpitala, ordynator od razu przekaże jej złą wiadomość:

- Ta dziewczyna to kurier. Przewiozła z pół kilograma kokainy albo innego świństwa we własnym brzuchu... Musimy ją natychmiast operować. 

Doktor Krakowiak nagle zblednie... Bo zrozumie, że Marzenie grozi podwójne niebezpieczeństwo - także ze strony ludzi, dla których pracowała.

- Cholera... Gdzie teraz jest? Nie wolno z niej spuszczać oka! Cały czas ktoś musi być przy niej!

Tymczasem na oddziale pojawi się bandyta, któremu dziewczyna miała oddać narkotyki - Siwy...

- Masz coś, co należy do mnie... Jest sporo warte, więc dopóki to znowu nie trafi do mnie, idziesz ze mną... Zbieraj się! Mężczyzna brutalnie wyciągnie Marzenę z łóżka, grożąc, że zemści się na jej rodzinie.

- Przysięgam, że złożę wizytę twoim kochanym rodzicom i siostrze... Ile ma lat? Piętnaście?

Sekundę później jedna z pielęgniarek zorientuje się, że chora zniknęła i zgłosi to szefowi:  - Nie ma jej! Sama nie dałaby rady nigdzie pójść... Jest za słaba!

- Proszę natychmiast powiadomić ochronę! Jednak Siwy zdoła wyprowadzić Marzenę ze szpitala i dotrze aż na parking...

A tam w obronie dziewczyny stanie Hubert - brat Agaty!

- Zostaw ją!

- Spadaj! To nie twoja sprawa!

- Już moja!

W końcu nadbiegnie ochroniarz - a tuż za nim Zuza i Witek. Bandyta zostanie powalony na ziemię i trafi do aresztu. Marzena wróci bezpiecznie do szpitala, na salę operacyjną...

W finale Latoszek rzuci z uśmiechem do Zuzy:

- No nieźle... Mój pierwszy dzień w pracy wyglądał zupełnie inaczej... Strach pomyśleć, co będzie dalej! Bójki, bandyci, kolejne przygody - co jeszcze czeka Zuzę w Leśnej Górze? A może... to właśnie doktor Krakowiak "przyciągnie" do szpitala kłopoty? Odpowiedź wkrótce...

Dowiedz się więcej na temat: Na dobre i na złe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje