Reklama

Melrose Place

Ocena
serialu
5,2
Przeciętny
Ocen: 42
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Alfabet "Melrose Place"

99 gorących romansów, 21 zaręczyn (5 zerwanych), 20 małżeństw, 13 rozwodów, 7 ciąż (4 poronienia), 29 śmierci (4 sfingowane), porwanie i… wybuch bomby. Życie przy Melrose Place 4616 dostarczało wielu emocji!

A jak Amy Locane.


Przez chwilę grała Sandy (odeszła w 13. odc. 1. sez. z powodu kłótliwego charakteru i marzeń o kinie). Ostatnio przypomniała o sobie, gdy 27.06. 2010 r., będąc pod wpływem alkoholu, zabiła 60-letnią kobietę i raniła jej męża. 14.02.2013 r. sąd skazał ją na karę 3 lat więzienia. Uniknęła odsiadki z powodu choroby córki. 12,900 dol. kaucji i prace społeczne - to kara, jaką 41-letnia dziś Amy poniesie za zabicie człowieka.

Reklama

B jak bomba.


Wszyscy pamiętają scenę (odc. 1, sezon 4), kiedy Kimberly wysadza Melrose Place 4616 w powietrze. Według pierwotnych założeń miała ona być finałem trzeciego sezonu, ale trzeba było zmienić plany, gdy 19 kwietnia 2005 r. w Oklahomie doszło do serii zamachów terrorystycznych.

C jak castingi.


Courteney Cox, Calista Flockhart, Julianna Margulies, Amy Brenneman, Matthew Perry czy Noah Wyle - oni walczyli o role Alison i Billy’ego. Na castingu pojawili się też Pamela Anderson (marząca o roli Sandy), Dean Cain i David James Elliott (chcieli zagrać Jake’a). To ten drugi był najpoważniejszym rywalem Showa, ale nie poszło mu na próbie. - Dzień wcześniej zakończyłem przyjaźń, tego samego miałem stłuczkę. Schrzaniłem przesłuchanie - wspominał po latach Elliott.

F jak Fielding Matt

Postać ta, grana przez Douga Savanta, to jedyny bohater gej w tv w tamtym okresie. Od początku aktor walczył z plotkami. - Nie pytacie Andrew czy Granta, czy są hetero! - mówił dla "People". Produkcja spotkała się z krytyką, że sceny Matta z jego partnerami są zachowawcze. - Mogę nakręcić pocałunek czy seks dwóch mężczyzn, ale nikt tego nie puści - bronił się Spelling. W jednej ze scen Savant pocałował w... szyję aktora, grającego jego partnera. Stacja FOX natychmiast wyraziła dezaprobatę. Zmęczenie rolą sprawiło, że po 5. sezonie Doug chciał podpisać kontrakt tylko na połowę 6. serii. Pojawił się w jednym odcinku. Powód? Z powodu ciąży Locklear przyśpieszono zdjęcia do transzy i terminy kolidowały mu z godzinami pracy na planie filmu "Godzilla". W 7. sez. widzowie dowiedzieli się, że Doug zginął w wypadku samochodowym.

J jak jubileusz.

W październiku ubiegłego roku, 20 lat po emisji pierwszych odcinków "MP", magazyn "Entertainment Weekly" zaprosił najważniejszych aktorów do udziału w okolicznościowej sesji, a wewnątrz znalazły się miniwywiady z aktorami, które przeprowadziła obecna żona Shue’a - Jennifer Hageney. Ku wielkiemu zdziwieniu, w spotkaniu nie uczestniczyli Jack Wagner (od rozstania z Locklear unikają swojego towarzystwa) i jedyny aktor, który zagrał we wszystkich 226 odc. "MP", Thomas Calabro (oficjalny powód: "lojalka" - aktor udzielił jubileuszowego wywiadu innemu tytułowi; nieoficjalny: Calabro i naczelny "EW", delikatnie mówiąc, nie przepadają za sobą).

K jak Kelly Rutherford.

Prywatnie daleko jej do dobrej pani Mancini nr 4. W 2001 r. aktorka wyszła za mąż za Carlosa Tarajano, u którego po ślubie wykryto wadę serca. Po powrocie męża ze szpitala Kelly wystąpiła o rozwód. Obecnie toczy w sądzie walkę ze swoim 2. mężem, Danielem Gierschem (ślub: 08.06 r.), którego oskarżyła o przemoc i handel narkotykami, a który - mimo to - uzyskał opiekę nad dziećmi: Hermesem (6 l.) i Helen (4 l.).

L jak "LockWood" Heather.


Tak nazywali gwiazdę "Dynastii" fani "MP". Aktorka dołączyła do obsady w 22. odc. 1 sez. Miała zagrać w czterech odcinkach. Ich sukces sprawił, że została do końca. Ale to życie samej Locklear mogłoby posłużyć za scenariusz serialu.

Rozwód z Richie’em Samborą po 13 latach małżeństwa (04.2007 r., zdradził ją z jej przyjaciółką Denise Richards), nieudana próba samobójcza (05.2008 r.), zatrzymanie za jazdę pod wpływem środków odurzających (09. 2008 r.), zerwanie zaręczyn z Jackiem Wagnerem (11.2011, po odkryciu, że aktor ma nieślubną córkę) i depresja z próbą samobójczą (01.2012).

Nic dziwnego, że jakiś czas temu "The National Enquirer" zaszokował okładką, na której obwieścił, że Heather... zostało kilka miesięcy życia. - Jej egzystencja to droga ku końcowi - ostrzegał.

N jak niewierny narzeczony.


W trakcie kręcenia "MP" Laura Leighton i Grant Show przez trzy lata byli parą. Aktorka nosiła pierścionek zaręczynowy, kiedy w 2006 r. odkryła, że aktor zamienił ją na nowszy model. Porzucona Laura z znalazła ukojenie w ramionach kolegi - Douga Savanta, który leczył swoje serce po tym, jak po 13 latach małżeństwa, żona zdradziła go z trenerem osobistym. Pobrali się w maju 1998 r. Dziś nadal są razem i wychowują dwójkę dzieci: Jacka (13 l.) i Lucy (7 l.). A Grant... W 2011 r. żona aktora Pollyanna McIntosh wystąpiła o rozwód po tym, jak mąż zdradził ją z Katherine LaNasa (od 18.08.2012 r. jest panią Show nr 2).

P jak przelotny romans.


Połączył Courtney Thorne-Smith i Andrew Shue’a w trakcie kręcenia 1. sezonu. Był krótki - kilkutygodniowy, ale intensywny. Tak bardzo, że po rozstaniu aktorka szukała ukojenia, zaglądając do butelki. Nałóg i napięte stosunki z innymi sprawiły, że Courtney opuściła "MP" w finale 5. sezonu (1997 r.) Kilka miesięcy później pracowała już na planie "Ally McBeal", skąd odeszła w 2000 r. z powodu zaburzeń odżywiania.

Dziś aktorka przyznaje się do innej słabości: - Jestem dumną użytkowniczką botoksu.

R jak remake.

W 2009 r. po sukcesie odświeżonej wersji "BH 90210" Darren Star (jeden z twórców "MP") postanowił znów tchnąć życie w apartamentowiec przy Melrose Place 4616. W nowej wersji spotkało się kilku aktorów z klasyku Spellinga: Laura Leighton (Sydney wróciła zza grobu), Thomas Calabro, Josie Bisset, Daphne Zuniga i... Heather Locklear, której udział, i tym razem, miał uratować "MP" przed zdjęciem z anteny. Nie udało się. 20.05.2010 r. CW ogłosiło, że serial przerwano.

S jak spin-offy.


Wątki z różnych seriali Spellinga często wzajemnie się przenikały. W 1992 r. w Beverly Hills pojawił się kumpel Dylana, Jake Hanson.

- Mieszkam w apartamentowcu przy Melrose Place - oznajmił. Został zatrudniony przez Jackie i zawrócił w głowie Kelly, która pojawiła się w trzech pierwszych odcinkach "MP" w 07.92 r.

Z kolei dwa lata później w finale 2. sezonu "Melrose..." do L.A. przyjechała ze swoimi modelkami matka Amandy - Hilary (Linda Gray), przedstawiając tym samym obsadę najnowszej produkcji Spellinga - "Modelki".

Serial wystartował na kanale FOX 29.06.94 r. Niestety, już 6.03.95 r. widzowie w USA obejrzeli ostatni (28. z nakręconych 29) odcinek produkcji.

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Melrose Place | seriale | Heather Locklear

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje