Reklama

M jak miłość

Ocena
serialu
9,8
Super
Ocen: 367558
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kasia Cichopek namawia Polki do samobadania piersi

Katarzyna Cichopek, czyli Kinga Filarska-Zduńska z "M jak miłość", przyjęła zaproszenie Fundacji Rak'n'Roll do udziału w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Dotykam = Wygrywam", której celem jest propagowanie samobadania piersi i walka z nowotworami.

Katarzyna Cichopek zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna w życiu każdej kobiety jest wiedza na temat profilaktyki nowotworów piersi, na które każdego roku zapada 12 tysięcy tysięcy Polek. Połowa z nich niestety umiera...

Reklama

- Wiele z kobiet, które przegrały walkę z rakiem piersi, mogłoby żyć nadal, gdyby w porę zgłosiły się do lekarza. Samobadanie piersi wciąż jest dla nas tematem wstydliwym, a wiedza o tym, jak prawidłowo się badać, wciąż nie jest wystarczająca - powiedziała

Kasia podczas warsztatów zorganizowanych przez Fundację Rak'n'Roll, Centrum Onkologii i producentów bielizny marki Panache, które odbyły się w poniedziałek z warszawskiej Hard Rock Cafe i zainaugurowały ogólnopolską kampanię "Dotykam = Wygrywam".

Pomysł na kampanię pojawił się wraz z informacją od producenta bielizny Panache, że w październiku do sprzedaży trafi biustonosz Panache Sport w różowym, nawiązującym do międzynarodowego miesiąca walki z rakiem piersi, kolorze. 10% procent zysku ze sprzedaży różowych biustonoszy Panache Sport zostanie przekazane Fundacji Rak'n'Roll na walkę z nowotworami piersi.

Dzięki kampanii "Dotykam = Wygrywam" w przymierzalniach sklepów z bielizną na terenie całej Polski znajdą się specjalne naklejki z obrazkowym instruktażem oraz ulotki zawierające niezbędne informacje pozwalające zrozumieć podstawowe zasady wykonywania samobadania piersi.

Katarzyna Cichopek nie jest jedyną znaną z seriali gwiazdą, która postanowiła wesprzeć akcję. Na inaugurujących kampanię warsztatach pojawiły się także Aleksandra Kisio, czyli Danka z "Komisarza Aleksa 2", Anna Gzyra, czyli Sylwia Okońska z "M jak miłość", i Daria Widawska, czyli Dorota Gawron z "Prawa Agaty".

Akcja "Dotykam = Wygrywam" trwać będzie przez cały październik.

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Cichopek | M jak miłość | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje