Reklama

Pola Raksa była pierwszą miłością Krzysztofa Krawczyka!

Uchodziła za jedną z najpiękniejszych Polek. Jej wyjątkowa uroda sprawiała, że tłumy mężczyzn wzdychały na jej widok. Pola Raksa nie mogła więc narzekać na brak powodzenia. A jednym z tych, którzy za nią szaleli był... sam Krzysztof Krawczyk!

Kariera aktorska Poli Raksy

Urodzona 14 kwietnia 1941 roku Pola Raksa od zawsze marzyła o karierze aktorskiej. W 1964 roku ukończyła Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi, choć już wcześniej śmiało wkroczyła do świata polskiego kina. W 1960 roku zagrała w filmie "Szatan z siódmej klasy" Marii Kaniewskiej. Wcieliła się w Wandę, bratanicę profesora Gąsowskiego. Szybko pojawiły się kolejne propozycje od filmowców. Pola Raksa zagrała w "Panience z okienka" Kaniewskiej. 

Wystąpiła też w "Klubie kawalerów" Jerzego Zarzyckiego, "Ich dniu powszednim" Aleksandra Ścibora-Rylskiego (razem ze Zbigniewem Cybulskim), "Beacie" Anny Sokołowskiej, "Rękopisie znalezionym w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa i w "Popiołach" Andrzeja Wajdy, jako Helena de With, miłość Olbromskiego.

Reklama

Wielką popularność przyniosła jej rola w serialu telewizyjnym "Czterej pancerni i pies" (1966). Raksa zagrała Marusię "Ogoniok" - rosyjską sanitariuszkę, narzeczoną Janka - która stała się szybko jedną z ulubionych bohaterek telewizyjnych Polaków.

Zobacz też: "Klan": Joanna Kurowska przebierała się za mężczyzn! Chciała być... Czereśniakiem!

Pola Raksa zagrała z Krzysztofem Krawczykiem

Raksa była obiektem westchnień wielu mężczyzn. Niewielu dostąpiło jednak zaszczytu zbliżenia się do niej. Jednym z tych, których młoda aktorka zauroczyła swoim wdziękiem był znany artysta Krzysztof Krawczyk. Wokalista swoją przygodę z polskim show-biznesem zaczynał od aktorstwa i miał okazję współpracować z Polą Raksą na planie filmu "Szatan z siódmej klasy". Po latach chwalił się swoim fanom, twierdząc, że był "najbliżej Poli Raksy, najpiękniejszej gwiazdy polskiego kina". 

O jego zauroczeniu młodą seksbombą opowiedział w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Kosmala - menadżer piosenkarza.

Pola jednak nie zwracała uwagi na zaloty ze strony chłopców. Był to jej aktorski debiut, spełnienie marzeń i nie zamierzała pozwolić sobie na romanse. Nie zwracała uwagi nawet na 14-letniego Krawczyka, który był od niej sporo młodszy.

Krzysztof Krawczyk w filmie "Szatan z siódmej klasy" wcielił się w postać harcerza.

Pola Raksa była pierwszą miłością Krzysztofa Krawczyka

Przyszły król polskiej sceny muzycznej był zmuszony porzucić marzenia o bliskiej relacji z piękną Raksą. Nie musiał jednak długo czekać na znalezienie szczęścia w miłości. Gdy piął się po szczeblach kariery muzycznej, postanowił podbić swoim talentem Stany Zjednoczone. 

Podczas życia na emigracji artysta poznał swoją przyszłą żonę - Ewę. Para przez lata tworzyła bardzo zgrany związek, który wydawał się jednym z najbardziej trwałych w polskim show-biznesie.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje