Reklama

Kirstie Alley: Upadła skandalistka

Kirstie Alley w 1982 r. zadebiutowała w filmie "Star Trek II: Gniew Khana". Na małym ekranie zagościła rok później w sitcomie "Masquerade".

Na przestrzeni lat zagrała także w serialach takich jak "Statek miłości", "Rozpalić Cleveland", "Sekrety Weroniki".

Wielką sławę zyskała dzięki udziałowi w "Północ-Południe", który do dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych seriali wyemitowanych w Stanach Zjednoczonych.

Fabuła produkcji była osnuta wokół losów i przyjaźni dwóch bohaterów - Orry’ego Maina i George’a Hazarda. Młodzi mężczyźni spotykają się dwadzieścia lat przed wybuchem wojny secesyjnej w Akademii Wojkowej West Point i szybko stają się najlepszymi przyjaciółmi.

Reklama

W obsadzie "Północ - Południe" znaleźli się m.in. Patrick Swayze (Orry Main), James Read (George Hazard), Lesley-Ann Dowd (Madeline), Wendy Kilbourne (Constance), Kirstie Alley (Virgilia). Dla Patricka Swayzego serial okazał się trampoliną do sławy.

W 1987 r. dołączyła do obsady sitcomu "Zdrówko". Widzowie ją pokochali.

"Iskry latały" - mówił w wywiadzie ekranowy partner Alley, Ted Danson. Losy ich bohaterów przykuwały uwagę widzów do końca serialu (1993 r.).

Serca publiczności podbiła również w filmowej trylogii "I kto to mówi", jednak od lat nie zagrała w znaczącej produkcji, która mogłaby przynieść jej dawną sławę.

Ostatnio na małym ekranie mogliśmy oglądać ją w "Królowych krzyku". W 2020 roku premierę miał dramat "You Can’t Take My Daughter" gdzie zagrała wraz z Lyndsey Fonsecą ("Nikita").

Uwagę mediów i widzów zwróciła na siebie jednak nie tyle dzięki swojej filmografii, ale burzliwemu życiu prywatnemu. Życiorysem mogłaby spokojnie obdzielić kilka osób.

W jednym z wywiadów Kirstie Alley opowiedziała, że w 1976 roku uzależniła się od narkotyków i mimo że udało jej się wyjść z nałogu, długo później była nieszczęśliwa, a ciężkie przeżycia zdecydowanie nie polepszały jej sytuacji.

To wszystko miało wpływ na późniejszą otyłość Kirstie Alley, która była jedynym powodem, dla którego media rozpisywały się wtedy o niej. Udział w amerykańskiej edycji “Tańca z gwiazdami" sprawił, że Kirstie schudła aż 45 kilogramów!

Jakby tego było mało, w tym okresie aktorka zaczęła wbijać szpile i dawać się we znaki kolegom i koleżankom oraz zdradzać sekrety zza kulis produkcji, które rzuciły się cieniem na popularne gwiazdy.

Stwierdziła np., że podczas zdjęć do serialu "Północ - Południe" Patrick Swayze zmagał się z alkoholizmem i na planie był cały czas pijany. Często z tego powodu miało dochodzić do różnych incydentów.

Kilkanaście lat po zakończeniu serialu (w wywiadzie dla ETOnline w 2012 roku) Alley ujawniła jeszcze inny sekret. Podobno aktor zdradzał swoją żonę. Jakby tego było mało, utrzymywała, że Swayze i ona byli w sobie zabójczo zakochani, ale nigdy się ze sobą nie przespali.

Sześć lat później, w 2018 r., przebywając w domu Wielkiego Brata (Alley brała udział w programie "Celebrity Big Brother U.K." wyznała, że lata temu (prawie) miała romans również z... Johnem Travoltą.

Jednak mimo licznych doniesień o romansach Alley nie zaznała szczęścia w miłości. Z pierwszym mężem rozwiodła się po siedmiu latach. W 1983 poślubiła aktora Parkera Stevensona. Ma z nim dwójkę dzieci - syna Williama i córkę Lillie.

Kolejne związki także były nieudane, a aktorka okupiła je depresją i nadprogramowymi kilogramami. Po drodze rozpoczęła swoją przygodę ze scjentologią.

Kirstie Alley dziś jest nie do poznania! Uzależnienia, depresja, operacje plastyczne, otyłość, sprawiły, że po dawnej gwieździe nie ma już śladu.

Kolejną tragedią w życiu aktorki był wypadek, do jakiego doprowadziła pijana kobieta. Ta smutna historia po kilka latach znowu znalazła się na pierwszych stronach gazet.

W 2019 roku kobieta, która kilkadziesiąt lat wcześniej potrąciła ze skutkiem śmiertelnym matkę Kirstie Alley, Lilliane Maxine, wyznała, że pragnie, aby aktorka jej wybaczyła.

"Rozumiem, że Kirstie nie ma ochoty ze mną rozmawiać" - powiedziała sprawczyni, która od lat jest trzeźwa.

"Jeżeli jednak zmieni zdanie, to chciałabym powiedzieć jej, jak bardzo mi przykro, z powodu tego, co się stało tej nocy i za ból, jaki im zadałam".

Kirstie nie chce spotkać się z tą kobietą. Po latach trudnych przejść i poradzeniu sobie z traumą po tragicznym wydarzeniu, aktorka w mediach społecznościowych tępi pijanych kierowców i bierze udział w akcjach, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Kirstie Alley angażuje się również w sprawy polityczne. W mediach społecznościowych szczerze pisze o swoich poglądach, przez co często naraża się swoim obserwującym.

Kilka dni temu postanowiła zabrać głos w dyskusji o zablokowaniu przez właścicieli Twittera konta Donalda Trumpa.

Po wydarzeniach z ostatniego tygodnia i ataku na Kapitol właściciele serwisu społecznościowego zdecydowali się zablokować konto prezydenta USA, ze względu na jego kontrowersyjne wypowiedzi.

Alley, która wspiera Trumpa, zareagowała na ostatnie wydarzenia bardzo ostro, a zablokowanie konta porównała do niewolnictwa.

Później tłumaczyła, że chodzi jej o "ograniczenie wolności", a nie bolesną historęi Afroamerykanów.

12 stycznia 2021 roku Alley obchodzi 70. urodziny.

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje