Reklama

Agata Siecińska: Od aktorki do malarki

Na plan serialu "Stawiam na Tolka Banana" trafiła właściwie przez przypadek.

W rozmowie dla "Wysokich Obcasów" wspominała: "Byłam z rodzicami nad morzem w Chałupach latem 1971 r. Biegałam po plaży, robiłam fikołki i zauważył mnie asystent Stanisława Jędryki. Zapytał moich rodziców, czy nie pojechałabym do Łodzi na zdjęcia próbne. Rodzice się zgodzili. I dostałam rolę. Miałam wtedy 11 lat".

Siecińska mogła rozwinąć swoją aktorką karierę, jednak wybrała inną drogę.

W wywiadzie opublikowanym w "Wysokich Obcasach" stwierdziła szczerze, że "granie nie sprawiało mi jakiejś strasznej przyjemności, chociaż było to ciekawe".

Reklama

Z powodu swoich ról spotykała się ze złośliwościami ze strony rówieśników.

Co prawda niektórzy podkochiwali się w serialowej bohaterce, jednak negatywne reakcje przeważały, szczególnie po tym, kiedy zagrała Elę, dziewczynę niewzbudzającą zbyt wielkiej sympatii w filmie "Koniec wakacji".

"Grałam w nim zakochaną nastolatkę, która niby zdradza, ale tak naprawdę nie zdradza swojego chłopaka. Słyszałam wyzwiska: "Ty, suko, się puszczasz z innym, a ten cię kocha!" - mówiła w "Wysokich Obcasach". "Nie przeżywałam tego. Nie płakałam po nocach" - kontynuowała.

Na dużym ekranie pojawiła się jeszcze w filmie "Doktor Judym" i zrezygnowała z aktorstwa. Poświęciła się swojej prawdziwej pasji, czyli malowaniu.

Ukończyła studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po ogłoszeniu stanu wojennego wyjechała do Francji, gdzie mieszka do tej pory.

W Paryżu ukończyła École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs i została malarką. Szczęście uśmiechnęło się do niej również w życiu prywatnym.

Od lat jest żoną właściciela galerii sztuki współczesnej Les Singuliers. Ma z nim dwójkę dzieci - córkę Stellę i syna Soniego.

Stella odziedziczyła po matce talent oraz zamiłowanie do sztuki. W 2015 roku wystąpiła w spektaklu muzycznym, który był oparty na utworach kompozytora Claude' a Debussy' ego.

Czy młoda artystka pójdzie w ślady mamy i zadebiutuje na dużym bądź małym ekranie?

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje