Reklama

Kultowe seriale

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 4199
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"07 zgłoś się": Porucznik Sławomir Borewicz i kobiety

Ostry w walce z przestępcami, a przy tym pełen uroku. Bezlitosny łamacz damskich serc. 


Porucznik Sławomir Borewicz, którego znakomicie zagrał Bronisław Cieślak, przez widzów nazywany był "Jamesem Bondem Milicji Obywatelskiej". Nie chodziło o bliską agentowi MI6 skuteczność w tępieniu zła, a o sposób, w jaki dzielny milicjant działał na kobiety.

Ekranowych podbojów zazdrościła mu połowa Polski, druga zaś była bez pamięci w nim zakochana. Kusił niebywałym poczuciem humoru i tym nieuchwytnym "czymś", co sprawiało, że piękne kobiety przewijały się przez jego łóżko w ilości trudnej do zliczenia.

Były wśród nich takie gwiazdy jak Grażyna Szapołowska, Grażyna Barszczewska czy Laura Łącz. Resortowy amant traktował je wprawdzie dość przedmiotowo, ale zawsze był niezwykle szarmancki. Wiedział, co to znaczy być dżentelmenem, nawet wówczas, gdy siorbał kawę ze szklanki.

Sceny z roznegliżowanymi aktorkami były jednym z atutów produkcji. "Moja babcia mówiła, że po to się żyje we dwoje, by radości mnożyć przez dwa, a kłopoty dzielić na dwoje" - tłumaczył swoją słabość do dam serialowy "07". Ale nie zamierzał szukać tej jedynej.

Reklama


W każdym odcinku miał romans albo przynajmniej ognisty flirt. To, co tak pobudzało wyobraźnię widzów, dla Bronisława Cieślaka było przekleństwem. - Nie ma co zazdrościć scen łóżkowych, one są trudne, krępujące i obciachowe - stwierdził aktor.

Jedyną kobietą, która oparła się urokowi porucznika, była sierżant Ewa (Ewa Kuzyk-Florczak). - Borewicz nigdy nie był w jej typie - przyznała aktorka. - On był szorstkim facetem o gołębim sercu. To podobało się kobietom - ocenia z kolei Danuta Kowalska, która w serialu grała jedną z przyjaciółek naszego "Bonda".

Czy magia Borewicza wciąż działa? Można to sprawdzić - TVP 1 rozpoczyna właśnie emisję kultowego serialu, który w przyszłym roku skończy 40 lat.

Kolejne odcinki "07 zgłoś się" emitowane będą w TVP1 w środy o godz. 22.25, począwszy od 17 czerwca.
Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 07 zgłoś się

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje