Reklama

Klan

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 10325
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdor "Klanu" potrzebuje 1,5 mln złotych na lek ratujący życie!

Wiadomość, że Andrzej Strzelecki, czyli doktor Tadeusz Koziełło-Kozłowski z "Klanu", walczy z rakiem płuc, podała w miniony weekend Fundacja Rak'n'Roll - organizator zbiórki środków na zakup leku, który może uratować życie uwielbianemu przez widzów aktorowi, znakomitemu reżyserowi i byłemu rektorowi warszawskiej Akademii Teatralnej.

- Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli - napisał Andrzej Strzelecki na portalu Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie, zwracając się z prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na zakup amerykańskiego leku, który może uratować mu życie. Ciężko chory aktor nie kryje, że bez wsparcia ludzi dobrej woli nie będzie w stanie opłacić kosztownej kuracji...

Reklama

- 6 maja w USA dopuszczono lek (...), który jest dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37 tysięcy dolarów miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku - istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc - stwierdził odtwórca roli doktora Koziełło w "Klanie", prosząc fanów o wpłacanie nawet najdrobniejszych datków.

Tylko w czasie weekendu na konto "Dla Andrzeja S." wpłynęło ponad 120 tysięcy złotych - to dużo, ale jednak... za mało nawet na jedną dawkę leku. Córka aktora, Joanna Strzelecka-Żylicz, która zorganizowała zbiórkę, ma nadzieję, że uda się zebrać całą kwotę.

- Wierzę w to, że dzięki Wam szczęście nas nie opuści - zwróciła się do przyjaciół i znajomych ojca za pośrednictwem Facebooka.

Andrzej Strzelecki też ma nadzieję, że uda mu się wygrać z rakiem. Na jego prośbę o wsparcie odpowiedziało mnóstwo osób, a wśród nich jego byli studenci z Akademii Teatralnej w Warszawie oraz wiele znanych z seriali gwiazd, a także widzowie, którzy pamiętają znakomite widowiska wyreżyserowane przez niego w stołecznym Teatrze Rampa, który założył i którym przez 10 lat pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego.   

Pieniądze na zakup leku dla Andrzeja Strzeleckiego można wpłacać na konto:

Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie

PL73 1600 1462 1893 9704 1000 0068

z dopiskiem: "dla Andrzeja S."

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje